TGIF_01.08.07 Naczynie błogosławieństwa dla innych

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy. Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony.
Przyp. 11:24-25

Jedną z przyczyn dla których Bóg powierza nam pieniądze jest to, abyśmy błogosławili nimi innych chrześcijan, zaspokajając ich potrzeby. Bóg używa transferu pieniędzy wewnątrz Ciała Chrystusa, aby budować jedność wśród wierzących. Czasami zatrzymujemy pieniądze, które Bóg przeznaczył dla kogoś innego. On chce błogosławić nas, lecz Jego wola nie może zostać wykonana, jeśli jesteśmy nieposłuszni.

Tak było w przypadku pewnego biznesmena, który opowiadał nam o czasie, gdy Bóg powiedział mu, aby zrezygnował z firmowej premii za jeden rok. Pan chciał, żeby się podzielił tym jednorazowym przywilejem z pewnym pracownikiem, aby okazać mu uznanie. Zmagał się z Bogiem przez całe trzy dni, zanim posłuchał. Kiedy w końcu spotkał się z nim, aby mu dać swój czek, ten mężczyzna powiedział, że modlił się o finansową potrzebę, która wystąpiła trzy dni wcześniej. Zdecydował się pożyczyć pieniądze, których potrzebował. Kwota, którą otrzymał od biznesmena była dokładnie równa temu, czego potrzebował.
Bóg już zaplanował sposób na zaspokojenie potrzeby tego pracownika przez biznesmena, lecz ponieważ ten ostatni był oporny, niemal stracił okazję, aby być narzędziem Bożego działania w życiu tamtego. Mimo wszystko, mógł zapobiec pożyczaniu gotówki i była to ważna lekcja dla tego biznesmena.
Jak wielu ludzi zawodzimy, ponieważ uważamy, że to „żniwo” Boże należy do nas? W Ameryce istnieje presja ścigania się w górę po drabinie materialnego gromadzenia. Jezus ostrzegał nas przed tym. Jeśli skupimy się na gromadzeniu, nie będziemy szukać Bożych możliwości, aby być narzędziami finansowego błogosławieństwa innych. 

Pytaj Pana, czy masz otwartą rękę, gdy chodzi o sprawy finansowe.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.