TGIF_31.07.07 Oczekując na Pana

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Oczekuj na Pana; bądź mężny i odważny, i oczekuj na Pana
Psalm 27:14 (wg. wersji ang.)

W słuchaniu i wykonywaniu Bożej woli są dwa ważne kroki, które często mieszają się w jeden. Niemniej, są to dwa odrębne procesy. Gdy słyszymy Boży głos, jest to dopiero połowa, ponieważ następnym ważnym krokiem jest wiedzieć, kiedy ruszyć. Jedną rzeczą jest słyszeć, a drugą: wiedzieć kiedy działać.

Kiedyś Pan pokazał mi, że mam pisać. Była to główna zmiana w moim życiu, jeśli chodzi o to, co do tej pory robiłem. Gdy zacząłem pisać, próbowałem znaleźć wydawcę mojej pracy i stało się to bardzo frustrujące. Zdarzyło się kilka fałszywych startów a wielu ludzi o dobrych intencjach chciało asystować, lecz ich wysiłki spowodowały jeszcze  dalsze opóźnienia. W końcu żona zapytała mnie:
„Os, czy już skończyłeś książkę nad którą pracujesz?”
„Nie,” odpowiedziałem.
„Gdy ją skończysz, Bóg znajdzie wydawcę, jeśli to On powołał cię do
pisania. Musisz skończyć książkę”.

Kilka miesięcy później dyskutowałem sprawę wydania mojej pracy z wydawcą; miał być w naszym mieście i chciał się spotkać ze mną. W dniu, w którym się spotkaliśmy zaoferował mi kontrakt i był to dokładnie ten sam dzień, w którym skończyłem tą książkę. Przypomniałem sobie słowa mojej żony.

Corrie ten Boom była więziona w czasie niemieckiego holokaustu i straciła siostrę w obozie koncentracyjnym. Opowiadała historię o swoim ojcu, który zabierał ją na wyjazdy pociągami. Zawsze chciała dostać od ojca bilet wcześniej. Nigdy nie dawał jej go, aż do chwili, gdy już mieli wsiadać.

Bóg zawsze jest na czas, nigdy się nie spóźnia, rzadko kiedy działa wcześniej. Gdy coś się dzieje w twoim życiu, proś Boga o mądrość w rozeznawaniu Jego woli i Jego czasu.

топ seo компаний

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.