TGIF_02.01.07 Widok pełnego obrazu

Today God Is First

Logo_TGIF2

…Wszystko to zwaliło się przeciwko mnie!  1 Moj. 42:36 (wg. wersji ang. – przyp.tłum.)

W końcu Beniamin, Jakub i pozostali jego synowie dowiedzieli się, że ich brat Jakub jest drugi co do ważności w Egipcie. Józef ujawnił im swoją tożsamość i Jakub połączył się z synem, którego nie widział ponad 13 lat i sądził, że on nie żyje.

Tak często wierzymy, że nasze marzenia umarły. Wydaje się, że nie ma już nic na tym świecie, dla czego warto by żyć, wszystko się nam sprzeciwia. W takich czasach i poza widoczną sceną Bóg wykonuje Swoje najgłębsze działania. W takim czasie Bóg dokonuje w każdym z nas głębokiej pracy, której nie widać.

Gdy z mojej agencji reklamowej zaczęli bez widocznej przyczyny uciekać klienci, wydawało się, że „wszystko jest przeciwko mnie”. Nie byłem w stanie dostrzec, że Bóg organizuje dla mnie całkowicie nowe powołanie. Czułem się jak nieudacznik, lecz Bóg powiedział: „Nie”. Te wszystkie poprzednie lata stanowiły przygotowanie do mojego ostatecznego, Bożego powołania. Jednym z Bożym sposobów kierowania krokami Swoich dzieci jest odcinanie ich dochodów: strata pracy, zmiana kariery czy katastrofa. W tych czasach jesteśmy bardziej skłonni do słuchania i szukania Bożych dróg, niż w normalnych okolicznościach. C.S. Lewis napisał kiedyś:

Bóg szepcze do nas w czasie, gdy zażywamy przyjemności, mówi do naszego sumienia, lecz krzyczy w naszym bólu; jest to jego megafon, aby budzić głuchy świat*.

* C.S.Lewis, The Problem of Pain (New York: Macmillan Publishing Company, 1962), 93.

topod

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.