TGIF_02.08.07 Drzwi do pełnego poddania się

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Zna bowiem drogę, którą postępuję; Gdyby mnie wypróbował, wyszedłbym czysty jak złoto.
Job 23:10

Siedziałem ostatnio z liderem organizacji zrzeszających pracujących w biznesie wierzących, gdy powiedział, że zadaje im takie pytanie: „Co byś zrobił, gdyby było do wyboru dwoje drzwi. Za jednymi leży całkowita wola Boża dla twojego życia, a za drugimi życie całkowicie zgodne z twoimi preferencjami. Które drzwi byś wybrał?”
Zmaganie dla większości z nas leży w tym, że pragniemy całkowitego pójścia za Bogiem, lecz obawiamy się tego, co może nas czekać za drzwiami pełnego poddania się. Większość z nas pragnie iść za Bogiem, lecz tylko nieliczni zrobią to bez względu na koszty. Nie do końca wierzymy w to, że Bóg nas kocha do tego stopnia, że chcemy dać mu całkowite zezwolenie na robienie w nas tego, co On chce.

Jeśli pragniemy z całego serca iść za Chrystusem, to będzie to związane z pewnymi kosztami. Możemy udzielić intelektualnego przyzwolenia i postępować według Jego zasad, dobrze czyniąc, niemniej jednak, jeśli w pełni jesteśmy oddani Jemu i Jego woli dla naszego życia, to nasze życie, będzie napotykać na przeciwności. Biblia wyraźnie mówi, że ludzkie jednostki nie osiągają wielkości bez złamania ich grzesznej woli. Ten proces ma za zadanie zmianę naszej natury, a nie tylko zmianę zachowania. Biblia nazywa to obrzezaniem. Jest ono bolesne, krwawe i osobiste.

Jeśli Bóg planuje używać cię potężnie w życiu innych to możesz się spodziewać prób, które będą większe niż u innych. Dlaczego? Ponieważ, podobnie jak Józef, który przeszedł przez większe doświadczenia niż większość patriarchów, twoje powołanie może nieść ze sobą taką odpowiedzialność, że Bóg nie może pozwolić sobie na zaufanie ci, nie mając zupełnej pewności co do twojej całkowitej wierności powołaniu. Zainwestował w ciebie wiele, na rzecz innych. Może zechce mówić przez twoje życie w większym stopniu niż przez kogoś innego. Wydarzenia z twojego życia staną się formą do przesłania, które Pan chce przekazać przez ciebie.

Nie bój się ścieżki, którą Bóg może cię prowadzić. Uchwyć się jej, ponieważ Bóg może poprowadzić cię wzdłuż tej życiowej drogi, aby zapewnić zapłatę w postaci twojego dziedzictwa.
Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały.
(2 Kor. 4:17)
продвижение

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.