TGIF_03.07.07 Twoje epitafium

Today God Is First

Logo_TGIF2

Będzie błogosławił tym, którzy się boją Pana, Zarówno małym, jak i wielkim.
Psalm 115:13

Co zostanie napisane na twoim epitafium? Jak chciałbyś, aby ludzie ciebie zapamiętali? Jaka spuścizna zostanie po twoim życiu?

Robiłem wywiad z pewnym bardzo skutecznym i wpływowym mężczyzną dla pewnego magazynu, gdy padło to pytanie. Ten człowiek zarządzał międzynarodowym biznesem, którego nazwa jest znana wszystkim. Utrzymywał, że jest chrześcijaninem, lecz miał problemy z odpowiedzią na to pytanie. „Zawsze wiedziałem, że ktoś mi to pytanie kiedyś zada. Nie jestem pewien czy jestem bardziej przygotowany na odpowiedź również dziś”. – padła jego odpowiedź.
Zmagał się z kilkoma miłymi słowami, lecz było wyraźnie widać, że nie brał poważnie swego życia, poza swoim biznesowym sukcesem.
Mówi się, że George Washington Carver wstawał codziennie rano na samotny spacer i modlił się. Pytał Boga w jaki sposób ma ten dzień spędzić i czego Pan chce go w tym dniu nauczyć. Carver dorastał w czasach bliskich Wojny Domowej w jednopokojowym slamsie domu Mosesa Carvera – właściciela jego matki. Porwało go i matkę Ku Klux Klan i sprzedali innemu właścicielowi. On sam został później znaleziony i wrócił do swego pierwszego, lecz matki już nigdy nie widziano.
Carver rósł wśród ogromnej rasowej dyskryminacji, a jednak pokonał te wszystkie trudności i stał się jednym z mężów, którzy mieli największy wpływ na historię Stanów Zjednoczonych. Dokonał wielu odkryć związanych z orzeszkami ziemnymi i słodkimi ziemniakami. Niemniej po tym, gdy zalecił farmerom, aby je uprawiali zamiast bawełny, został poddany wielkiej próbie. Farmerzy stracili jeszcze więcej pieniędzy w związku z brakiem zapotrzebowania na te produkty. Carver wołał doi Pana: „Mr. Stwórco, po co stworzyłeś orzeszki?” Wiele lat później opowiadał, że Bóg poprowadził go z powrotem do laboratorium i pracując z nim doprowadził do odkrycia prawie 300 nadających się do sprzedaży produktów z orzeszków.
W podobny sposób doszedł odkrycia do ponad 100 produktów ze słodkich ziemniaków. To spowodowało zapotrzebowanie na orzeszki i słodkie ziemniaki, co razem wniosło główny wkład w odmłodzenie ekonomii Południa.
Gdy dokonał tych nowych odkryć, nigdy nie odniósł powodzenia finansowego, lecz pokonał ogromne, trwające przez całe jego życie odrzucenie z powodu czarnego koloru skóry. Oferowano mu ogromne zarobki u Hery Ford’a, został przyjacielem kolejnych prezydentów swoich czasów, zawsze wiedząc do czego go Bóg powołał. Jego epitafium brzmi:

Mógł dodać fortunę do sławy, lecz nie dbał ani o jedno, ani o drugie, odkrył szczęście i szacunek w tym, że pomagał światu. (Oryg: He could have added fortune to fame, but caring for neither, he found happiness and honor in being helpful to the world.) [John Woodbridge, More Than Conquerors (Chicago, Illinois: Moody Press, 1992), 312.]

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.