TGIF_04.07.07 Mierz siły na zamiary

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Różne są dary Ducha, lecz Duch ten sam.
1 Kor. 12:4

Czy próbowałeś kiedyś zrobić coś, nie mając do tego umiejętności? Nie jestem zręcznym mężczyzną. Jeśli jest coś do zrobienia w domu, na przykład zatkanie przecieku czy coś mechanicznego? – zapomnij. Bóg nie dał mi „naturalnych” darów w tych dziedzinach. Wolałbym też nie kupować niczego, co wymaga poskładania!

Mam za to przyjaciela, który potrafi naprawić i poskładać wszystko. Jest to dla niego naturalne i on uwielbia mi pomagać. Ten sam człowiek patrzy ze zdumieniem na moje niektóre zdolności. Cenimy sobie te dary Boże, jakie każdy z nas otrzymał. Te różnice powodują, że potrzebujemy siebie nawzajem. Biblia opisuje Ciało Chrystusa w taki sam sposób. Każda osoba jest członkiem Jego Ciała z darami i talentami potrzebnymi do tego, aby Jego Ciało funkcjonowało jako obdarzona licznymi talentami grupa, w której wszyscy grają w tej samej tonacji.

Wtedy, gdy jeden z członków „gra w innej tonacji”, zdecyduje, że się zrobić coś, do czego nie jest przeznaczony to orkiestra brzmi nieczysto. Wyobraź sobie części ludzkiego ciała, które decydują się nie wykonywać więcej swoich zadań. Ciało nie funkcjonowało by już skutecznie, ponieważ jeden czy więcej jego członków nie pracowałby zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Do czego zostałeś przez Pana wyposażony? Do jakiej roli powołał cię w Bożym Królestwie? Jeśli jedno ogniwo w łańcuchu jest słabe, cały łańcuch jest podatny na pęknięcie. Bóg stworzył go taki sposób, abyśmy mogli pomóc tym słabym ogniwom, tak jest to zorganizowane, abyśmy byli zmuszeni do polegania na sobie nawzajem. Czy jesteś mocnym ogniwem łańcucha Bożego Królestwa? Zapytaj Pana czy wypełniasz swoją rolę, zgodnie z tym, co On wyznaczył.

оптимизация сайта для поисковых машин

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.