TGIF_03.09.07 Ruszaj wraz z obłokiem

Today God Is First

Logo_TGIF2

Czy to w dzień, czy nocy, gdy obłok podnosił się, wyruszali.
IV Moj. 9:21b

Wyobraź sobie życie w takiej niepewnej sytuacji. Jednego dnia pracujesz, żeby swój „dom”doprowadzić do porządku, tylko po to, aby wyciągnąć paliki i ruszyć dalej. Nie masz żadnych możliwości planowania. Ale jeszcze większą pokusą jest wyruszenie wtedy, gdy obłok nie rusza, ponieważ tobie wydaje się, że już czas na to. Dla izraelitów, być może trawa nie było zbyt zielona. Może dostęp do wody nie był łatwy, a może pluskwy dokuczały. Cokolwiek by to nie było, mieli zdecydowanie zakazane ruszanie z miejsca, jeśli obłok nie poruszył się.

Dziś jest ciągle tak samo. Nie możemy ruszać dopóki Duch Święty nie przekaże nam, żeby to zrobić. Nie mamy podejmować żadnych biznesowych umów na podstawie tego czy to ma sens, czy nie, lecz na podstawie prowadzenia „obłoku” Ducha Świętego działającego w naszym życiu.
Trudny to proces, poruszać się wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy do tego kierowani, a powstrzymywać się, gdy nie jesteśmy. Presja jest zawsze na to, aby ruszać, planować i działać, lecz jeśli zadziałamy to może się okazać, że staniemy w miejscu, gdzie nie ma obecności Bożej, a skutkiem tego są tarcia.
Chrześcijański wierzący biznesmen (pracujący zawodowo) musi nauczyć się poruszać tylko wtedy, gdy Bóg mówi, aby ruszać; jest to znak całkowitego poddania i zależności od prowadzenia Ducha Bożego.

Pytaj Boga dziś, czy siedzisz pod Jego obłokiem, czy też ruszyłeś, gdy On mówił, aby stać spokojnie? On ci pokaże.
продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.