TGIF_04.11.07 Osobiście

Today God Is First

Logo_TGIF2

Miałbym wam wiele do napisania, ale nie chcę tego pisać piórem i atramentem, wszak spodziewam się być u was i osobiście z wami porozmawiać, ażeby radość nasza była zupełna. 2 Jan 12

Dziś, w wieku elektronicznej komunikacji łatwo jest szybko napisać do kogoś list, ponieważ jest to bardzo praktyczne. W biznesie mówi się, że jest się skutecznym. Niemniej, czasami jest tak, że nic innego nie jest właściwym środkiem komunikacji jak tylko osobiste spotkanie. Wiemy o tym, że sprawność w używaniu słów jest bardzo niewielką częścią komunikacji. Język ciała, ton głosu i inne środki wyrazu stanowią główną część naszej ogólnej komunikacji i nie da się tego zobaczyć poprzez elektroniczne medium. Jan wiedział o tym, że osobiste spotkanie z tymi, którym usługiwał jest ważne i dla niego oznaczało to pojawienie się pewnych problemów z przedostaniem się z jednego miejsca do drugiego. Nie wystarczyło wsiąść do samochodu czy „wskoczyć” na samolot. Pragnienie Jana, aby odwiedzić bezpośrednio porozmawiać wzmacnia wagę osobistej komunikacji.
Kiedyś musiałem skonfrontować się z pewnym biznesmenem w sprawie problemów, jakie pojawiły się w naszych wspólnych przedsięwzięciach. Mieszkałem wtedy w innym mieście. Rozmowy przygasły w pewnym stopniu i mogłem spróbować rozwiązać problem przez telefon, lecz zdałem sobie sprawę z tego, że powaga sprawy wymaga spotkania twarzą w twarz. Przejechałem dwie godziny do jego biura i spotkałem się z nim osobiście, a to sprawiło istotną różnicę, ponieważ pokazało mojemu przyjacielowi, że wystarczająco poważnie traktuję sprawę rozwiązania problemu, aby poświęcić dzień na zobaczenie się z nim. Ceniłem go i był godzien tego wysiłku to zaś spowodowało, że bardziej przyłożył się do rozwiązania kwestii.

Gdy następnym razem wystąpi sytuacja, która będzie wymagać więcej skupionej uwagi, zastanów się nad tym, czy trzeba podjąć wysiłku osobistej wizyty. Może się okazać, że będzie to kluczem do rozwiązania spraw, które w inny sposób mogłyby ugrząźć w stagnacji.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *