TGIF_05.11.07_Przywództwo, które uwalnia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Podobnie wy, żony, bądźcie uległe mężom swoim, aby, jeśli nawet niektórzy nie są posłuszni Słowu, dzięki postępowaniu kobiet, bez słowa zostali pozyskani, ujrzawszy wasze czyste, bogobojne życie. 1 P 3:1-2

Mam pewien poważny problem i potrzebuję od was, chłopaki, opinii – powiedziała pewna dama na naszej grupie – Mój mąż chce zrobić poważny zakup, któremu się sprzeciwiam. Nie możemy sobie na to teraz pozwolić. Rozumiem to, co Biblia mówi na temat zarządzania w domu, lecz co mam zrobić jeśli całkowicie się nie zgadzam z jego decyzją?

Mężczyźni z naszej grupy spojrzeli po sobie, zdając sobie sprawę z delikatnej natury takiego pytania, a szczególnie w naszym społeczeństwie. Jeden z nich odezwał się: „Tak naprawdę to masz tylko kilka możliwości jeśli uznajesz zasadę, że Bóg powierzył mężczyźnie przywództwo w domu. Bóg umieścił cię pod Jego parasolem ochrony jak też i twojego męża. Czasami mąż nie podejmuje dobrych decyzji, lecz czy to powoduje, że Bóg nie ochrania ciebie? Nie. Może dziać się tutaj kilka spraw. Być może Bóg sprawdza twoje posłuszeństwo wobec tej zasady. Być może używa ciebie, aby otworzyć męża na duchowe życie przez twoje posłuszeństwo i poddanego ducha. Twoje posłuszeństwo może coś kosztować całą rodzinę, lecz będzie z korzyścią w dłuższej perspektywie czasu. Alternatywa, to sprzeciw i zrewanżować się mu za tą decyzję ujmując z miłości do niego, co często robią żony w takiej sytuacji. Powstaje w ten sposób błędne koło zemsty. Sugeruję, aby powiedzieć mężowi, co myślisz o tej decyzji i jej wpływie na całą rodzinę. Jeśli nadal będzie chciał dokonać tego zakupu musisz powiedzieć mu, żeby to zrobił i poprzeć go. To, co się stanie dalej, będzie całkowicie spoczywało w Bożej ręce, jako waszym ostatecznym obrońcy”.

Kilka tygodni później nasza siostra w Chrystusie przyszła na nasze spotkanie: Mam kilka wspaniałych wieści. Zrobiliśmy ten zakup, lecz byliśmy to wstanie zrobić w taki sposób, że nie zadłużyliśmy się a ja mogłam wesprzeć mojego męża. Już zauważyłam zmianę w jego podejściu do mnie, dzięki temu w jak zareagowałam wtedy. To rzeczywiście była wielka lekcja dla mnie. Widzę, że jest bardziej otwarty na duchowe rzeczy od chwili, gdy podjęłam tą decyzję i poparłam go, pomimo że się z tym nie zgadzałam”.

W Bożych oczach mężczyzna i kobieta są równi, lecz każdemu z nich dał inne zadanie w małżeństwie. Mężowie muszą odpowiedzieć przed Bogiem za swoje przywództwo w domu, za nie będą osądzeni. Gdy żona poddaje się temu przywództwu, Bóg chroni ją przed złymi decyzjami męża, pomimo tego, że czasami, początkowo może tego nie być widać.

Możesz ufać Bogu, że będzie chronił decyzje podjęte w posłuszeństwie dla Jego Słowa.
Wierny jest ten, który was powołuje; On też tego dokona. 1 Tes 5:24поисковое продвижение сайтов seo

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.