TGIF_08.01.07 Błogosławcie przeklinających was

Today God Is First

Logo_TGIF2

…Zaniechajcie go, niech złorzeczy, gdyż Pan mu tak kazał. Może Pan wejrzy na moją nędzę i przywróci mi szczęście w zamian za jego dzisiejsze złorzeczenie. 2 Samuel 16:11-12

Gdy przeciwnicy Dawida wzrośli w siłę i uciekał z miasta przed swoim synem, który chciał zabrać mu tron, człowiek imieniem Szymei zaczął rzucać kamieniami i przeklinać go. Przeklinanie króla było wbrew prawu, więc Dawid miał pełne prawo pozbawić go głowy, jak to jeden z jego generałów zaproponował. Tutaj widzimy – w reakcji na tych, którzy usiłują w jakiś sposób ranić – różnicę między Saulem, a Dawidem. Jest to właśnie ta różnica, która definiuje przywódcę (lidera), starającego się przewodzić w oparciu o pionowy wymiar relacji z Bogiem, i tego, który stosuje wymiar poziomy. Bóg znał Dawida, jako mężczyznę, który był według Jego serca. Pomimo, że Dawid popełnił cudzołóstwo, był mordercą i wielokrotnie zawiódł w różnych dziedzinach swego życia, to była jedna rzecz, która odróżniała go od innych; miał serce, które starało się podobać Bogu i wykonywać Jego wolę. Gdy zdarzyło mu się zawieść, pokutował.

Jaki cel może osiągnąć Bóg poprzez dziwne relacje, które może zawierasz z kimś innym? Czy nie spowodował tego afrontu, aby zbadać, co jest dziś w twoim sercu? Czy będziesz starał się odegrać i rozwiązać problem sam, czy też znajdziesz łaskę i pozwolisz Bogu wykonać zemstę w Jego czasie, o ile jest to potrzebne? Gdy nauczyłem się tej lekcji, aby trwać w pionowej łączności z Bogiem i unikać pułapek załatwiania spraw swoimi sposobami, był to dla mnie dzień wolności. Nigdy więcej nie stanowiło to już dla mnie problemu. Musimy badać nasze własne serca w tych sprawach, lecz jeśli jesteśmy czyści to taki afront jest czynnikiem budującym nasz charakter. Jest to jedyny sposób w jaki Bóg buduje najgłębsze pokłady charakteru swoich świętych. Jak mówi A.W.Tozer: „Wątpliwe czy Bóg może kogoś bardzo błogosławić, jeśli go wcześniej nie zrani głęboko”.

Bóg czasami wzburza konflikty w relacjach po to, aby wykonać tą głęboką pracę w naszym charakterze. Sami nie mamy umiejętności kochania naszych wrogów. Jest to łaska dostępna dla absolwentów Bożej szkoły. Czy chcesz wstąpić do tej szkoły? Czy chcesz przejść ten test? Jeśli go zaliczysz, możesz oczekiwać, że zostaniesz wyniesiony na nowy poziom w Królestwie. Ponieważ to Pan przeprowadza nas przez te próby, które stosuje jako środek do przygotowania nas do większej użyteczności w Królestwie. Najpierw musisz jednak zaliczyć ten test.

оптимизировать

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.