TGIF_12.07.07 Niezależność, która prowadzi do grzechu

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Wstał i poszedł do ojca swego. A gdy jeszcze był daleko, ujrzał go jego ojciec, użalił się i pobiegłszy rzucił mu się na szyję, i pocałował go.
Łk.15:20


Dwóch młodzieńców pracowało przez wiele lat w biznesie ojca. Pewnego dnia jeden z nich zdecydował, że chce pójść na swoje, że już wystarczająco długo był zatrudniony przez ojca. Wydawało mu się, że już dość się nauczył i chciał się o tym przekonać, chciał niezależności. Chciał zabrać swoje udziały wcześnie, aby było wystarczająco dużo kapitału na rozpoczęcie swojego własnego biznesu. Drugi syn pozostał w domu, pracując codziennie i wiernie wykonują swoją pracę.


Ów pierwszy poszedł na swoje tylko po to, aby przekonać się, że jest to znacznie trudniejsze, niż sobie wyobrażał. Łatwo i przedwcześnie zdobyty od ojca majątek był pokusą, która okazała się znacznie silniejsza od niego. Wydał wszystkie pieniądze, popadł w grzech i nie zainwestował ich w inny biznes. Upadek jego był wielki. Ostatecznie, wrócił niemal czołgając sie do ojca, chcąc być choćby tylko zwykłym sługą. Ojciec przyjął go ponownie z otwartymi ramionami, całkowicie przywracając mu poprzednią pozycję. Doświadczył łaski i miłości w taki sposób, jakiego nigdy wcześniej nie znał.


Gdy pragniemy niezależności tak bardzo, że odłączamy się od pełnego Bożego błogosławieństwa, należy spodziewać się tego, że padniemy na twarz. Gdy pycha wkracza nasze życie, zniechęca nas do zależności od każdego, poza sobą samym; a jednak Bóg mówi, że jesteśmy zależni wyłącznie od Niego. Jeśli wydaje nam się, że możemy wyruszyć sami, upadniemy. Z drugiej strony, pomimo swego niepowodzenia, syn marnotrawny, uczy się on wielkiej lekcji, której wcześniej nie umiał. Całą sytuacja wywołuje w sercu pokorę, która ma trwały wpływ na całą resztę życia. Tak więc, Bóg nawet nasze upadki zamienia w duchowy sukces, jeśli tylko zechcemy przyznać się do naszego upadku.


Pycha zawsze idzie przed upadkiem. Sprawdź swoje serce jeszcze dziś i pytaj Boga czy aby jest tam jakaś pycha, która zniechęca do totalnego zaufania w Bogu.
оптимизация сайтов под поисковые системы

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.