TGIF_12.10.07 Jeden Słuchacz

Today God Is First

Logo_TGIF2

I nie postępujcie według wzorów tego świata, lecz starajcie się o przemianę waszych myśli, żebyście mogli zrozumieć, czego Bóg od was chce – co jest dobre, co miłe Bogu i co prawdziwie doskonałe.
Rzm. 12:2 (B.W-P)

Dla jakiej publiczności grasz? Każdego dnia widzi cię wielu ludzi, którzy mogą osądzić twoje zachowanie w różnych okolicznościach. Politycy nauczyli się, jak grać przed swoją audiencją, dopasowując mowy do potrzeb poszczególnych grup. Muzycy nauczyli się już jak grać dla swojej publiczności. Pastorzy grają dla swoich zborów co niedzielę rano. Wierzący znajdujący się w miejscu pracy grają dla swojej grupy słuchaczy, którzy mogą na przykład kupić ich produkt.

Czyste posłuszeństwo podobania się naszym życiem Bogu często wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi będących wokół nas. Jest przecież Bożą wola, abyśmy kochali naszych współmałżonków, dobrze służyli naszym klientom i bardziej dbali o sprawy innych niż własne. Taka postawa spowoduje, że potrzeby naszej publiczności będą często zaspokajane.

Niemniej jednak, czasami bywa tak, że nasza publiczność chce czegoś, co jest sprzeczne z Bożą wolą. Politycy często zmuszani są do ustępowania swojej publiczności, nawet jeśli jest to sprzeczne z Bożym prawem. Gdy jesteśmy proszeni, aby popłynąć z prądem, wtedy odkrywamy, która publiczność jest dla nas ważna. Czy jest to Jeden Słuchacz, czy wielu?

Uświadom sobie dziś, dla której publiczność grasz? Zapytaj samego siebie, dlaczego działasz w taki, a nie w inny sposób. Czy podoba się to Temu Jednemu Słuchaczowi? Czy też podoba się to licznej publiczności, która może spowodować negatywne skutki, jeśli nie będziesz grał ich melodii?

Chrystus wezwał nas do tego, abyśmy grali tylko dla jednej publiczności – i jest nią On Sam. Gdy starasz się swoim życiem spodobać jakiejkolwiek innej publiczności, zaczynasz dopuszczać do siebie sytuacyjną etykę i motywacje oparte na potrzebach chwili. Twoja publiczność staje się pionkiem w twoich rękach, ponieważ ty wiesz, czego oni potrzebują. Czy to jest złe? Czasami tak, czasami nie. раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.