TGIF_14.09.07 Wezwani z imienia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Oto naczelnicy rodów spośród potomków Ezawa, czyli synowie Elifaza, pierworodnego Ezawa: naczelnik Teman, naczelnik Omar, naczelnik Sefo, naczelnik Kenaz.
I Moj. 36:15

Bóg jest znakomity w dawaniu wiele znaczących imion. Imiona często są specyficznymi wskazówkami Bożych planów i celów dla człowieka. Młody chłopiec dorastał pod okiem Mojżesza, jako jego sługa. Miał hebrajskie imię, Ozeasz, znaczące „zbawienie”. Gdy był młodzieńcem,
Mojżesz dostrzegł, że „ma innego ducha” od całej reszty hebrajskich mężczyzn. Wybrał go później jako jednego z 12 szpiegów wysłanych do ziemi Kanaana. Przed wyprawą Oseasz otrzymał od Mojżesza nowe imię – Jozue, co znaczy „Pan wybawia” (zbawia). Jozue stał się nowym przywódca Izraela, który poprowadził ich do Ziemi obiecanej, a w rzeczywistości wybawił cały naród.

Z własnego życia nauczyłem się tego, że Bóg dał mi imię, które ma wiele wspólnego z przyszłym powołaniem. Miałem 44 lata i właśnie przeszedłem przez dwa najtrudniejsze lata w życiu. W tym czasie Bóg skrzyżował moje drogi z mężczyzną, który uczył mnie i mentorował w dziedzinach, w których nigdy nie miałem okazji tego robić. Odkrywałem wiele duchowych prawd dotyczących siebie samego oraz chrześcijan w miejscu pracy. Utożsamiałem się z Ezawem i Józefem w ich pragnieniu zrozumienia swojego pierworództwa. Zacząłem pisać na temat tych odkryć, aby pomóc innym wierzącym pracownikom zrozumieć ich własne powołanie do biznesu. Któregoś dnia w czasie weekendowej wycieczki w góry mój przyjaciel spojrzał na mnie i powiedział:
„Czy wiesz jakie jest znaczenie imienia Omar?”
To jest moje pierwsze imię. W rzeczywistości nazywam się Omar Smallwood Hillman III. Dr Samallwood zrodził mojego dziadka. Zupełnie nikt, nawet moja własna matka, nie znał pochodzenia imienia „Omar”. Złożyli dwie pierwsze litery razem i wołali na mnie Os.
„Musisz poznać znaczenie swojego imienia. Jest ono związane z twoją przyszłością” – powiedział do mnie mój przyjaciel.

Zaskoczony tym stwierdzeniem tej samej nocy jeszcze, szukałem w internecie tego znaczenia”. I oto co znalazłem: „Arabskie „pierwszy syn” lub „uczeń”; hebrajskie dla „obdarowany mówca” i niemieckie „słynny”.

Omar był wnukiem Ezawa. [http://www2.parentsoup.com/babynames/baby/o.html]

Byłem w szoku. Właśnie zebrałem 300 stron materiału na temat związku chrześcijańskiego biznesmena z życiem Ezawa. Mój przyjaciel szybko doszedł do wniosku, że Bóg powołał mnie do pracy wśród wierzących mężczyzn i kobiet pracujących w biznesie, aby uwalniać ich od „życia Ezawa” i to On pozwolił, aby moje imie miało związek z jego osobą. Było to najbliższe „gorejącego krzaka” doświadczenia jakie kiedykolwiek przeżyłem.

Czy Pan może być tak osobisty w stosunku do nas? Tak, Mat 10:30 mówi nam, że On wie o wszystkich włosach na naszej głowie.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.