TGIF_15.05.07 Pokonywanie przeszłości

Today God Is First

Logo_TGIF2

Wtedy Duch Pański zstąpił na Jeftę
Sędz. 11:29a

Wszyscy słyszeliśmy historie o tym jak niektórzy przezwyciężali skrajne trudności w czasie swych dziecięcych lat. Dzieci alkoholików, sieroty, które nigdy nie miały rodziców, utrata rodziców w wypadku, dziecięce choroby – to są wszystko bardzo trudne do pokonania okoliczności.

Jefte był mężczyzną, który pokonał przeszkody i nie zgodził się na to, aby okoliczności uniemożliwiły mu zostanie kimś wielkim w Bożych oczach. Urodził się Gileadowi, w wyniku jego cudzołożnego związku z prostytutką. Żona Gileada, która urodziła mu więcej synów, zdecydowała się odrzucić Jaftego i oddalić go od domu, mówiąc: „Nie możesz dziedziczyć w rodzie naszego ojca, gdyż jesteś synem innej kobiety”. Wyobraź sobie odrzucenie jakie młody mężczyzna czuł, gdy został wyrzucony ze swojej własnej rodziny.
To doświadczenie nauczyło Jeftego, że musi stać się twardym wojownikiem. Dziś, prawdopodobnie, przyłączyłby się do jakiegoś gangu ulicznego.
Gdy stawał się starszy jego reputacja jako żołnierza była coraz bardziej znana w jego kraju i to tak bardzo, że gdy Amonici podjęli wojnę z Izraelem, starsi Gileadu udali się do Jeftego i poprosili go, aby został ich dowódcą. Jefte musiał pokonać owe uczucia odrzucenia z poprzednich lat. „Czy to nie wy z nienawiści wygnaliście mnie z domu mojego ojca?” – odpowiedział. Musiał pokonać zranienie i ból, i odpowiedzieć na powołanie Boże.
Mówi się, że jeśli pomoże się motylowi wyjść z kokona, to nie będzie on na tyle mocny, aby przeżyć. To właśnie zmagania przygotowują motyla do tego, aby miał dość siły do latania. Bez walki z kokonem nie mógłby przetrwać jako motyl.

Pan przygotowuje każdego z nas w podobny sposób. Czasami nasze dzieciństwo wydaje się nam trudne i zrodzone z niemiłosiernego Boga. Niemniej, Pan zna nasze zmagania i sprawia, że nasze życie będzie w Jego ręku narzędziem, jeśli pójdziemy za Nim prostolinijnym sercem. On sprawia, że wszystko jest piękne w Jego czasie, jeśli tylko zechcemy być cierpliwi.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.