TGIF_16.04.07 Test dojrzałości

Today God Is First

Logo_TGIF2

Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją, a prawo twoje jak słonce w południe
Psalm 37:6

W miarę wzrostu wierzącego w zaufaniu, posłuszeństwie i miłości, Bóg często wprowadza test, który wydaje się być nieżyczliwie okrutny, a jest nim złe osądzenie przez tych, którzy są blisko. Nadnaturalna łaska jest jedynym środkiem pozwalającym na zaliczenie go. Jest to też jedna z tych prób, które musiał przejść Sam Zbawiciel, gdy był poddany opinii publicznej, religijnej społeczności i rządowi ówczesnych dni. Jego reakcją wobec rządu było milczenie. Jego reakcją wobec religijnego establishmentu było milczenie przy ostatecznym wyroku. Wobec reszty Swoich oskarżycieli milczał i pozostawił odpłatę Ojcu. Pozostawił takie przykazanie swoim uczniom (Łk 6:35): Ale miłujcie nieprzyjaciół waszych i dobrze czyńcie, i pożyczajcie, nie spodziewając się zwrotu, a będzie obfita nagroda wasza, i synami Najwyższego będziecie, gdyż On dobrotliwy jest i dla niewdzięcznych, i dla złych

W jaki sposób reagujesz, gdy jesteś oskarżany lub źle traktowany bez przyczyny? Czy słuchasz w milczeniu, czy też usprawiedliwiasz każde działanie?
Większość z nas pyszni się robieniem rzeczy prawych i oczekuje tego samego od innych, szczególnie od naszych braci i sióstr w wierze.
Jezus wiedział, że jeśli masz być Jego prawdziwym uczniem, to będziesz musiał w końcu na ten test trafić. Jest to część programu. Miejsce pracy daje liczne sposobności do tego, aby być źle potraktowanym, niezrozumianym i oczernionym. Gdy Bóg sprowadza pewien atak na jedno ze Swoich dzieci, dzieje się tak po to, aby się przekonać czy rzeczywiście wierzy ono w krzyż.

Krzyż jest miejscem, w którym każdemu z nas dana jest możliwość poniesienia śmierci dla własnej pychy, reputacji i naszego ego. Gdy Pan dopuszcza pewien atak na nas, to po to, aby się przekonać, czy krzyż jest wystarczający. On chce zobaczyć, czy będziemy starali się ratować siebie. Jezus powiedział, że jeśli umrzemy wraz z Nim, to będziemy wraz z Nim wzbudzeniu z martwych. Gdy Bóg dopuszcza Szatana do ataku, proś Boga o łaskę, abyś przylgnął do krzyża. Niech pycha i arogancja, które Jezus chce usunąć z naszego życia zostaną ukrzyżowane. Dziękuj Bogu za możliwość bycia ukrzyżowanym wraz z Chrystusem. Wtedy twoja sprawiedliwość będzie jaśnieć jak słońce w południe, a sprawiedliwość twojej sprawy będzie w Jego rękach.

разработка и раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.