TGIF_16.07.07 Boży sposób selekcji

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Sprowadził więc zastęp nad wodę. Wtedy rzekł Pan do Gedeona: Każdego, który chłeptać będzie wodę językiem jak pies chłepce, odstaw osobno; tak samo każdego, który klęknie na kolana, aby pić.
Sędz. 7:5


Czy mając do dyspozycji 300 wojowników można pokonać armię liczącą 100.000? Brzmi niedorzecznie? Zgadzam się. A jednak dokładnie tak się stało z Gedeonem. Wystarczająco źle to wyglądało, gdy zaczynał z 10.000 przeciwko 100.000, lecz i tak było to za dużo zdaniem Boga. Nie pozwolił Gedeonowi na bitwę z taką ilością żołnierzy, z powodu pokusy pojawienia się myśli, że to oni byli na tyle silni, aby pokonać armię przeciwnika. Bóg powiedział Gedeonowi, aby zmniejszył swoją armię do 300. To upewniło Boga, że otrzyma całkowite uznanie za to zwycięstwo. Takie jest prawo w Królestwie Bożym ? wszelka chwała musi przypaść Jemu.

Każ więc ogłosić ludowi tak, aby usłyszał: Kto bojaźliwy i lękliwy, niech zawróci. I dokonał Gedeon przeglądu, wskutek czego zawróciło z zastępu dwadzieścia dwa tysiące, a pozostało dziesięć tysięcy. (Sędz. 7:3).

Po wstępnej selekcji pozostało 10.000 mężczyzn, lecz i to było za dużo. Bóg dał Gedeonowi interesujący sposób selekcji tych 300, gdy zabrał ich nad wodę. Wtedy rzekł Pan do Gedeona: Każdego, który chłeptać będzie wodę językiem jak pies chłepce, odstaw osobno; tak samo każdego, który klęknie na kolana, aby pić (Sędz. 7:5b).

Jakie jest tego znaczenie? Ci, którzy uklęknęli, aby się napić i  nabierali wodę w dłonie, mieli silniejsze przekonanie obecności wroga wokół, niż ci, którzy się nachylali. Ci, pijący z dłoni byli ludźmi czuwającymi nad otaczającym ich wokół niebezpieczeństwem, mającymi stale otwarte oczy i rozglądającymi się dookoła, pozostali zaś mogli zostać z łatwością ustrzeleni.


Jeśli ty lub ja mamy należeć do tych z Bożej elity, musielibyśmy być gotowi do walki. Musimy być wrażliwi na duchowe niebezpieczeństwa wokół nas. Musimy być wyszkoleni tak, aby działać przy swoich sprawach (biznesie), równocześnie rozeznając przeciwnika dusz naszych, czającego się i szukającego okazji, aby nas zniszczyć.

Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć. (1 Ptr. 5:8). Bądźcie świadomi tego duchowego niebezpieczeństwa wokół was.  

сео продвижение сайтов самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.