TGIF_17.01.07 Skąd się to bierze?

Today God Is First

Logo_TGIF2

Pamiętaj, że to Pan, Bóg twój, daje ci siłę do zdobywania bogactwa V Moj. 8:18a

Pycha jest największym pokuszeniem dla wierzącego pracownika, który odnosi sukcesy. Gdy zaczynamy gromadzenie bogactwa, zarządzanie ludźmi i zyskujemy uznanie dla naszego profesjonalizmu to stajemy się najbardziej podatni na najbardziej zwodniczy w oczach Bożych grzech – pychę. Biblia mówi nam, że to Bóg daje nam możliwości do zdobywania bogactwa. To nie nasze własne dzieła. W chwili, gdy dojdziemy do miejsca, w którym zaczniemy myśleć o sobie lepiej niż powinniśmy, Bóg zawsze podejmuje działanie.

Abyś nie mówił w swoim sercu: Moja moc i siła mojej ręki zdobyła mi to bogactwo (…) Ale jeżeli zapomnisz Pana, Boga twego, i pójdziesz za innymi bogami, będziesz im służył i oddawał im pokłon, to oświadczam wam, że niechybnie zginiecie. Jak narody, które Pan wytraca przed wami, tak samo i wy zginiecie za to, że nie będziecie słuchać głosu Pana, Boga waszego. 5 Moj. 817, 19-20

To są mocne słowa pochodzące od Boga. Demonstrują one Jego skrajne zniecierpliwienie wobec każdego, kto uważa, że jego osiągnięcia mają cokolwiek wspólnego z jego własną mocą. To Bóg daje nam zdolności, źródła, energię, prowadzenie i okazje do zdobywania różnych życiowych osiągnięć. Gdy serce staje się pyszne, Pan zaczyna stawiać nam zarzuty.

Dziś, jest dobrym dniem, aby zbadać czy nie popadliśmy w pychę. Czy dzielisz się tym, co Bóg ci powierzył z Bożymi ludźmi i tymi znajdującymi się w potrzebach. Czy jesteś instrumentem Bożego błogosławieństwa, którym Bóg pragnie uczynić Swoje dzieci. Jakie obszary pychy wkradły się do twojego życia? Proś Pana, by jeszcze dziś pokazał ci to i unikaj wstawienia na półkę. Nie ma nic gorszego niż odstawienie na bok z powodu naszej własnej pychy.

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.