TGIF_21.02.07 Puść swego osła

Today God Is First

Logo_TGIF2

…”Idźcie do wioski, która jest przed wami, wnet znajdziecie oślicę uwiązaną i oślę z nią; odwiążcie i przywiedźcie mi je. A jeśliby wam kto coś rzekł, powiedzcie: Pan ich potrzebuje, a on zaraz puści je. ….”
Mat. 21:2-3

Osioł był w czasach Jezusa zwierzęciem używanym w handlu. Przenosił z miejsca na miejsce ogromne ciężary i znany był jako „ciężarowa bestia”. Osioł z ew. Mat 21 z pewnością był własnością jakiegoś wiejskiego wierzącego biznesmena, lecz Jezus powiedział uczniom, aby zabrali go, ponieważ „Pan go potrzebuje”. Ten osioł odegrał ważną rolę w triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Ten dzień był kulminacją trzech lat Jego służby. Jezus wybrał handlowy transport, którym miał udać się na najważniejszą publiczną manifestację swej służby.

Wchodzimy w taki okres naszej historii, w której Bóg mówi do wierzących biznesmenów (pracowników) „puść swego osła dla Moich celów. Ja go potrzebuję”. Bóg przygotowuje Swój Kościół, aby był naczyniem do zebrania ogromnego żniwa dusz. On przygotowuje resztkę wierzących czynnych zawodowo, którzy są jak plemię w Kościele, aby byli wielką siłą uczestniczącą w tym żniwie. Uwiąże oślę u krzewu winnego, a młode swojej oślicy u szlachetnej latorośli winnej; Wypierza w winie szatę swą, a w krwi winogron płaszcz swój. Pociemnieją oczy jego od wina a zęby jego zbieleją od mleka (1 Moj. 49:11-12).
Czy twój osioł jest uwiązany do krzewu Winnego, wybranej winorośli Samego Jezusa? Gdy jesteśmy uwiązani do żywego Wina, przeznaczonej do Jego użytku, będziemy używani w Jego Królestwie. Jezus chce uwolnić nas od niewolniczej pracy; On chce, abyśmy chodzili w wolności tak, aby inni mogli widzieć Boża łaską spływającą przez nas i nasze miejsce w świecie pracy. Czy twój osioł jest dostępny dla Pana?

Dziś jeszcze proś Pana, niech sprawi, aby Wino przepływało przez ciebie we wszystkich dziedzinach twego życia.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *