TGIF_21.03.07 Poligon Boży

Today God Is First

Logo_TGIF2

Błogosławiony Pan, skała moja, on zaprawia moje ręce do walki, palce moje do boju!
Ps. 144:1

Dawid był mężczyzną zaprawionym do walki. Od czasu, gdy był pasterzem jako chłopiec służył w armii Saula, aż do zebrania i prowadzenia własnej. Uczył się sprawnego rzemiosła wojennego. Jak można zostać sprawnym wojownikiem? Jedynym sposobem na to jest szkolenie i umieszczenie w samym środku bitwy. Wyłącznie wtedy, gdy człowiek znajduje się w samym środku ognia walki rzeczywiście uczy się sztuki wojennej. Sama praktyka nie powoduje, że jesteś gotowy, gry wojenne nie przygotują cię do spotkania z rzeczywistym przeciwnikiem na polu bitwy. Surowa rzeczywistość przebywania na polu bitwy czyni z nas skutecznych wojowników. Samo czytanie Biblii nie sprawi, że będziesz wojownikiem Królestwa. Poznanie, bez doświadczenia jest zwykłą głupotą. Wyłącznie wtedy, gdy znajdziesz się w sytuacjach, w których nic i nikt oprócz Boga nie jest w stanie cię wyratować, nauczysz się lekcji boju wiary. To jest właśnie Boży poligon, gdzie zostanie z ciebie ukształtowany żołnierz Chrystusa, zajmujący swoje miejsce pracy.

Zastanów się nad postawą wiary samobójczej – wiary, która mówi, że chcę być martwy dla wszystkiego, co utrudnia mi wypełnienie Bożego celu mojego życia. Jest tak wtedy, gdy żadne twoje wysiłki nie są w stanie zmienić sytuacji i znajdujesz się w rękach miłosierdzia Bożego. To jest prawdziwe szkolenie i prawdziwy poligon.

Nie wycofuj się z pola bitwy, do którego Bóg może cię dziś prowadzi. Może to być poligon, którego zaliczenie jest konieczne ze względu na powołanie jaki Pan ma dla ciebie. Jeśli zaufasz Jemu w takim czasie, będziesz wiedział, że zyskałeś wiarę, która porusza góry i przetrwa w najtrudniejszych nawet okolicznościach.

Błogosławiony Pan, skała moja, on zaprawia moje ręce do walki… (Ps. 144:1)

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.