TGIF_22.07.07 Uważajcie na złodzieja

Today God Is First 

Logo_TGIF2

To wiedzcie, że gdyby wiedział gospodarz, o której godzinie złodziej przyjdzie, nie dopuściłby do tego, by podkopano dom jego.
Łk. 12:39

Kiedy jesteśmy najbardziej podatni na zaskoczenie przez przeciwnika dusz naszych? Jednym z takich czasów jest okres zaraz po wielkim zwycięstwie. Zastanów się nad tym, że Jezus, gdy został ochrzczony i miał przystąpić do publicznej służby, został wzięty na pustynię i kuszony przez szatana.
Odpoczynek jest innym okresem, w którym szatan stara się odciąć od zwykłej rutyny osobistego cichego czasu. W normalnym planie codziennego życia nasze zmysły są zwrócone na potrzebę szukania Ducha Bożego, aby nas przeprowadzał każdego dnia przez nasze zajęcia. Niemniej, gdy oddalamy się od codziennej rutyny i wybieramy na wakacje, często porzucamy ten regularny czas z Panem. Błędnie myślimy, że nie potrzebujemy tego w czasie wypoczynku. Jest to śmiertelny błąd. Wakacje stają się sprawdzianem charakteru. W tym czasie swobodnie zwracamy się do tego, co kochamy najbardziej, wtedy ujawnia się to, na czym opiera się nasza egzystencja.

Podobno pewien nauczyciel w wielkiej szkole powiedział tak: „Największą trudnością na jaką trafiamy są wakacje letnie. Tuż po tym, gdy doprowadzimy ucznia do pewnej dyscypliny i nawyków uczenia się, tracimy go; gdy wraca wszystko musimy zaczynać od początku”.
Podobnie jest z naszym duchowym życiem, wystarczy tylko niewielka szpara w drzwiach naszego serca, aby stracić duchowe skupienie. Tego lata czuwaj, gdy nadejdzie dla ciebie czas odpoczynku. Wykorzystaj ten czas do duchowego, a nie tylko fizycznego odświeżenia a nie pozwolisz złodziejowi wedrzeć się do twego domu.
продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.