TGIF_24.02.07 Boża odpłata

Today God Is First

Logo_TGIF2

Mówiliście tak: Próżna to rzecz służyć Bogu! I jaki pożytek z tego, że przestrzegamy jego przykazań i że chodzimy w pukutnej szacie przed Panem Zastępów?My uważamy raczej zuchwałych za szczęśliwych, gdyż powodzi im się dobrze, chociaż bezbożnie postępują, a nawet kuszenie Boga uchodzi im bezkarnie.
Mal. 3:14-15

Czy kiedykolwiek czułeś, że służenie Bogu ma niewielką odpłatę, podczas gdy bezbożni wydają się mieć rzeczywiście znacznie więcej błogosławieństwa od ciebie? Tak właśnie czuł się lud Boży. Bóg usłyszał ich wołanie i odpowiedział przez proroka Malachiasza, wyjaśniając Boży punkt widzenia na tą sprawę.

Tak to mówili między sobą ci, którzy boją się Pana, a Pan uważał i słyszał to. I tak została spisana przed nim księga pamiątkowa dla tych, którzy boją się Pana i czczą jego imię. moją własnością – mówi Pan Zastępów – w dniu, który Ja przygotowuję, i oszczędzę ich, jak ktoś oszczędza swojego syna, który mu służy. Wtedy znowu dostrzeżecie różnicę między sprawiedliwym a bezbożnym, między tym, kto Bogu służy, a tym, kto mu nie służy. (Mal. 3:16-18.)

Zauważ, że po narzekaniu, ludzie zaczęli o tym rozmawiać ze sobą a Pan tego słuchał i usłyszał. Bóg zwracał uwagę na tych, którzy mu służyli i czcili Go. Nadchodzi taki dzień, że Bóg będzie uczci tych, którzy są „Jego (cenną) własnością”. Zobaczymy wtedy różnicę miedzy sprawiedliwym i złym, w tym dniu, gdy wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. I będziecie wychodzić z podskakiwaniem, jak cielęta wychodzące z obory (Mal. 3:20).
Jaki piękny obraz tego, jak będziemy się czuć owego dnia.

Bóg odpłaca wierne posłuszeństwo. Często wymaga to cierpliwości, cierpienia i wytrwałości. Bądź zachęcony; Pan odpłaci tobie jeśli nie zrezygnujesz.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.