TGIF_27.08.07 Pokój wam

Today God Is First

Logo_TGIF2


Pokój wam…
Jn. 20:19

Jak zareagowałbyś na grupę współpracowników, gdybyś był ich liderem i wlałbyś swoje życie w nich, nauczał ich wszystkiego, co wiesz przez trzy lata, tylko po to, aby się po prostu rozeszli i zajęli swoimi własnymi sprawami, gdy pojawiły się problemy? Co powiedziałbyś im, w chwili gdy zeszlibyście się znowu razem po raz pierwszy? Być może skrzyczałbyś ich, może wyliczyłbyś ich przewinienia, lub zawstydził za ich braki wierności i odwagi.

Jezus, po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu, pojawił się przed uczniami, a jego pierwsze słowa brzmiały:
Pokój wam
Słowo łaska oznacza „niezasłużoną przychylność”. Gdy ktoś kocha ciebie bezwarunkowo, nie zwracając uwagi na twoje reakcje na to, staje się to potężną życiową siłą. Tak było w przypadku uczniów. Mogli spodziewać się reprymendy, lecz zamiast tego otrzymali bezwarunkową miłość i akceptację. Był ogarnięty radością widząc ich i oni byli równie radośni widząc Jego.
Jezus rozumiał to, że uczniowie musieli zawieść Go i była część ich szkolenia. To ten upadek miał się stać najsilniejszą motywacją do służby. Upadek pozwolił im po raz pierwszy doświadczyć nieprawdopodobnej łaski. Łaska zmieniał ich jako ludzkie istoty.

Czy przeżyłeś taką łaskę w swoim życiu? Czy okazałeś tą łaskę tym, którzy zranili ciebie? Czy potrafisz pozbyć się zła, które przyszło przez przyjaciół i towarzyszy? Łaska, którą okazujesz może zmienić ich życie i twoje.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.