TGIF_27.09.07 Historia Józefa

Today God Is First

Logo_TGIF2

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto wień wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Jan 3:16

„Chciałbym, abyś nam pomógł rozwinąć marketingowy program zaczynając od stycznia,” powiedział dyrektor pewnej firmy produkującej sprzęt sportowy. Konsultant był zachwycony taką możliwością. Była to pierwsza nowa propozycja biznesowa, jaką otrzymał od pewnego czasu. Właśnie wydostał się z pewnych bardzo trudnych przedsięwzięć i osobistych okoliczności, co trwało kilka lat. Po kilku miesiącach budowania relacji dyrektor poprosił konsultanta, aby zajął się całym oddziałem marketingu, stawiając go nad całym zespołem pracowników. Wydawało się, że Bóg błogosławi jego wysiłki kilkoma skutecznymi inicjatywami. Konsultant zaczął budować relacje z innymi kierownikami. Któregoś dnia dyrektor sprzedaży przyszedł do niego prosząc o pomoc w rozwiązaniu osobistego kryzysu. Od jednej sprawy do drugiej, po dwóch miesiącach konsultant poprowadził tego człowieka w modlitwie grzesznika w jego biurze.

Bóg przygotowuje Swoje sługi na wiele sposobów, aby osiągnąć Swoje cele. Historia Józefa powtarza się każdego dnia w życiu Jego ludzi. Okoliczność mogą być inne, lecz wyniki takie same. Bóg przygotowuje Swoje sługi czasami przez bardzo trudne „obozy kondycyjne”. Gdy szkolenie dobiegnie końca, umieszcza ich w strategicznych miejscach, aby byli tam ludźmi dyspozycyjnymi – zarówno fizycznie jak i duchowo.

Czy Bóg przygotowuje ciebie, abyś był człowiekiem dyspozycyjnym w miejscu pracy? Nie trap się trudnym szkoleniem, które być może trzeba będzie znieść. On ma Swój plan. Jeśli pozwolisz Mu na to, aby wykonał Swój plan, to wielkim przywilejem będzie to, że będziesz używany przez Mistrza.

Wiem o tym, ponieważ to ja jestem tym konsultantem.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.