TGIF_30.04.07 Unikaj wiary opartej na sobie

Today God Is First

Logo_TGIF2

Gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.
2 Kor. 5:7

W ciągu lat poznawałem biznesmenów, którzy mówili w ten sposób: „Jak tylko poukładam w swoim biznesie wszystkie rzeczy, to chcę więcej czasu zaangażować w służbę”. Co rzeczywiście mówi takie stwierdzenie? Znaczy to, że jak tylko będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy, żeby czuć się bezpiecznie, wtedy zaufają Bogu. Mówią w ten sposób, że to, co robią do tej pory, to nie była służba. Ten podziała na „pracę i wiarę” jest powszechny w naszej kulturze. Nie rozumiemy tego, że życie jest poświęcone dla Boga i nie ma nić „świętego” i nic „nieświętego” samo w sobie.

Chciałbym słyszeć to, jak wierzący mówią tak: „Spędziłem moje życie w tym biznesie. Pan błogosławi mi ogromnymi zasobami. Niemniej, teraz widzę Jego wierność w tym stadium mego życia. To dlatego oddaję Jemu moje bogactwo i zaufanie, aby prowadził mnie w nowymi drogami”. Czy nie byłoby to nowatorski pomysł? Dokładnie właśnie tak zrobił C.T.Studd, wielki gracz krykieta z XIX wieku. Wychowywał się w bogatym domu, lecz głębokie przeżycie nawrócenia zaprowadziło go do podjęcia działań, które zmusiły go do ufania Bogu w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie znał. Stał się jednym z wielkich misjonarzy wszech czasów.

Zawsze, gdy szukamy planu służby, który jest uzależniony od naszych zdolności manipulowania i planowania wyników końcowych, to nie jest to z wiary. Służba, która pochodzi z tego, będzie maluteńka. Wiara, która przynosi owoce to wiara zrodzona z doświadczania żywego Boga. Jest to wiara, która mówi: „Nie wiem, skąd przyjdzie następny czek. Wiem tylko, że Bóg powiedział mi, że mam to zrobić i zaufać Mu, co do następnego kroku”. To jest wiara, która porusza góry i porusza Boże serce. Bóg rzadko pozwala swoim sługom widzieć dalej niż poza następny krok wiary. Niemniej, ci którzy chcą podjąć ten pierwszy krok i pozostawić końcowe wyniki Bogu, będą oglądać Jego dzieła.

Ci, którzy na statkach płynęli po morzu, uprawiając handel na wielkich wodach, widzieli dzieła Boże i cuda na Jego głębinach… (Psalm 107:23-24).

seo москва

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.