TGIF_28.04.07 Sprawdziany serca

Today God Is First

Logo_TGIF2

 

Zachowaj też w pamięci całą drogę, którą Pan, Bóg twój, prowadził cię przez czterdzieści lat po pustyni, aby cię ukorzyć i doświadczyć, i aby poznać, co jest w twoim sercu, czy będziesz przestrzegał jego przykazań, czy nie.
V Moj. 8:2

Czy Bóg przeprowadził jakiś sprawdzian twojego serca ostatnio? Są takie okresy w naszym życiu, gdy Bóg prowadzi nas na pustynię po to, abyśmy zobaczyli, co jest w naszych sercach. Mogą to być bardzo trudne czasy i upokarzające. Jak nic innego mogą one sprawdzać nasze usposobienie. Pustynia często oznacza, że musimy żyć bez tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: wody, żywności, ograniczonego zaopatrzenia i z bardzo nielicznymi wygodami. We współczesnych warunkach, może to oznaczać różne okoliczności. Bóg wykonuje bardzo ważną pracę w takim czasie. Pan chce wiedzieć, czy potrafimy być Mu posłuszni właśnie wtedy, czy też będziemy posłuszni tylko wtedy, gdy jest dobrze?

V Moj. 8:3-5 Upokarzał cię i morzył cię głodem, ale też karmił cię manną, której nie znałeś ani ty, ani nie znali twoi ojcowie, aby dać ci poznać, iż człowiek nie samym chlebem żyje, lecz że człowiek żyć będzie wszystkim, co  wychodzi z ust Pana. Twoja odzież nie zniszczała na tobie ani twoja noga nie nabrzmiała przez te czterdzieści lat. Poznaj tedy w swoim sercu, że jak człowiek ćwiczy swego syna, tak Pan, Bóg twój, ćwiczy ciebie.

Czas pustyni może oznaczać przeżywanie nowych sposobów Bożego zaopatrzenia. Podobnie jak manna z nieba, może to wydawać się cudem, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Podobnie jak ubrania, które nigdy się nie zużywały, może to oznaczać oglądanie tego, jak rozszerzają się twoje zwykłe możliwości. Jak przejście setek kilometrów bez bólu, pustynne doświadczenie dostarcza nowych lekcji i nowych doświadczeń, które można zdobyć wyłącznie w tym czasie.

Jakie pustynne doświadczenia przyniósł ci Pan ostatni? Być może jest to czas opóźnienia w biznesie, może jakieś nowe okoliczności. Cokolwiek to jest, gdy Bóg decyduje się wprowadzić nową dyscyplinę do naszego życie przez wprowadzenie nas na pustynie, nie bój się gorąca, które z pewnością przyjdzie. On idzie obok ciebie po to, aby sprawdzać i zobaczyć, co rzeczywiście jest w twoim sercu. Proś o łaskę zaliczenia testu. On chce wszystkie swoje dzieci doprowadzić do Ziemi Obiecanej.

бесплатное сео

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.