TGIF_30.09.07 Silniki pomocnicze

Today God Is First

Logo_TGIF2

Po śmierci Mojżesza, sługi Pana, rzekł Pan do Jozuego, syna Nuna, sługi Mojżesza tak: Mojżesz, mój sługa, umarł. Teraz więc wstań, przepraw się tu przez ten Jordan, ty i cały ten lud, do ziemi, którą Ja im, synom izraelskim, daję.
Joz. 1:1-2

Start rakiety jest dla mnie naprawdę zdumiewającym zjawiskiem. Wiele ton materiałów jest stawiane pionowo ku niebu, wraz z tonami materiału napędowego wybuchającego w jednej chwili. Wkrótce rakieta odrzuca pomocnicze silniki i korzysta z dodatkowych pomocniczych silników, które przenoszą rakietę do następnej fazy lotu. Pierwsze silniki mają unikalne zadanie . . doprowadzić rakietę do następnej fazy.

Jozue był znany przez prawie 40 lat jako „Jozue, sługa Mojżesza”. Boże przygotowanie w jego wypadku wymagało lat pozbawionej egoizmu służby, szkolenia na pustyni i testów wiary. Te lata przygotowań były silnikami pomocniczymi rakiety, które przeniosły Jozuego do każdej kolejnej fazy jego rozwoju i ostatecznego powołania.

Bóg dopuszcza na nas czasy przygotowania, aby położyć fundament, na którym On planuje budować dalej. Niektóre z tych fundamentów mogą wydawać się mozolne i bez znaczenia, lecz te różnorodne doświadczenia są przez Boga używane do takiego kształtowania twojego życia, aby ostatecznie mógł przekazywać przez ciebie zaplanowane przesłanie. Bez owych fundamentalnych doświadczeń Rzeka Jordan nigdy nie zostałaby przekroczona i nie moglibyśmy wejść do Ziemi obiecanej.

Uchwyć się czasów pozornej bierności Boga. Również i one są pomocniczymi silnikami popychającymi do następnej fazy twojego marszu z Bogiem.

…mając tę pewność, że Ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, będzie je też pełnił aż do dnia Chrystusa Jezusa. (Flp. 1:6)

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.