1. Jezus – wersja 1.01


John Fen

Tłum.: Tomasz S.

Odkąd stałem się uczniem Pana, coraz częściej widzę wierzących, którzy myślą, że są dojrzali, z powodu obfitości dostępnych nauczań, które znają oraz z powodu tego, co myślą, że wiedzą. Jednak wierzący ci nie czynią podstawowych rzeczy, których nauczał Jezus, a co nazwałbym ‘Jezus – wersja 1.01.’ czyli chrześcijańskie podstawy. Są oni obłudnikami najwyższego rzędu, ale jak w przypadku większości hipokrytów, nie dostrzegają własnej hipokryzji.

Na przykład wielu z nas doświadczyło bycia wyrzuconym z kręgu znajomych na Facebooku. A jeśli uczęszczasz do jakiegoś kościoła to na pewno doświadczyłeś tego na długo przed pojawieniem się Facebooka 😊. Człowiek wyrzucający cię spośród swoich znajomych w kościele, czy też na Facebooku,  jest najlepszym przykładem osoby która myśli, że jest dojrzała, ale w rzeczywistości  jest niemowlęciem w Chrystusie.

Co robisz w sytuacji, gdy ktoś w kościele kończy z tobą przyjaźń lub blokuje cię w mediach społecznościowych?

Polecenie Jezusa: Celem jest prawie zawsze pojednanie

Jezus powiedział w Mat.5:23-24 „Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie, zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.

W Mat.18:15 powiedział, że jeśli brat twój zgrzeszył przeciwko tobie, idź do niego na osobności i pojednaj się z nim.

To są podstawy – Jezus wersja 1.01. Paweł i Jakub podkreślili to samo w Gal.6:1-3 oraz Jak.5:16, mówiąc, aby szukać pojednania z kimś, kto zgrzeszył przeciwko nam oraz, aby wyznawać nawzajem swoje błędy i modlić się o siebie nawzajem, aby relacja została uzdrowiona.

Przez wszystkie listy Nowego Testamentu widzimy przykazania, aby się nawzajem tolerować, aby kochać i przebaczać, starać się zachowywać jedność Ducha w pokoju, i wiele innych. Celem jest zawsze pojednanie.

Jedynym powodem, gdy nie musisz się starać dalej szukać pojednania jest to, gdy druga osoba upiera się, że ma rację i nie chce pójść na kompromis, albo gdy osoba powoduje podziały, wszczyna kłótnie i czyni krzywdę, albo odmawia pojednania, idzie dalej w grzech lub głosi błędne nauki (Mat.18: 15-20, Gal.6: 1-6, Rzym.16: 17-18, II Tym.2: 25-26)

Czy ktoś w dzisiejszych czasach jest posłuszny tej podstawowej nauce Jezusa?

Typowy proces blokowania znajomych na Facebooku wygląda następująco: osoba otrzymuje wiadomość od kogoś, kogo posta wcześniej skomentowała, a który brzmi mniej więcej tak: „Wydaje mi się, że zawsze próbujesz mnie poprawić lub wskazywać, co zrobiłem źle. To mnie obraża, więc myślę, że nie powinniśmy już się przyjaźnić” – i tyle. Gdy osoba ta próbuje jednak odpowiedzieć na tę wiadomość, otrzymuje informację, że nie ma już możliwości przesyłania wiadomości to tej osoby – została zablokowana.

Człowiek, który blokuje znajomych, nie przestrzega instrukcji Jezusa dotyczących szukania pojednania i prób zawarcia pokoju, ponieważ nie daje drugiej osobie możliwości dostrzeżenia błędu i do przeprosin.

Otrzymuję wiele e-maili od osób, które spotkała taka sytuacja. Ludzie są poranieni, odrzuceni, zastanawiający się co takiego uczynili, że tak ich potraktowano. Te same sytuacje mają miejsce w kościele. W rzeczywistości blokowanie znajomych w mediach społecznościowych jest tylko tym, co istniało już w kościołach na długo przed nastaniem ery komputerów.

Tacy ludzie będę musieli odpowiedzieć za to przed Jezusem

Jeśli druga osoba nie chce być posłuszna Jezusowi w tej sprawie, to niewiele można z tym zrobić. To jest ich drewno, siano i słoma, które wniosą do nieba, gdy zdadzą relację przed Panem. On zapyta się ich, dlaczego nie zrobili tego co wiedzieli przecież, że było właściwe. Tak naprawdę to mają oni problem z Panem a nie z tobą.

Z tego, co mówię chcę, abyś zapamiętał to: jeśli człowiek odmawia uczynienia tej podstawowej rzeczy, która przewija się przecież przez całe Pismo Święte, to tak naprawdę ma problem z Panem i z własnym sercem. Mówi różne rzeczy, ale tak naprawdę nie chce wziąć odpowiedzialności za to co mówi. Chce mieć autorytet, ale bez odpowiedzialności.

Poza wyżej wymienionymi wyjątkami, w miarę naszych możliwości, powinniśmy starać się zabiegać o pokój. Tak naucza Pismo Święte. Ale niektórym łatwiej przychodzi wyrzucić cię z ich życia niż ciężko pracować nad odbudowaniem relacji.

Jezus zawsze zachęca nas, abyśmy dołożyli wszelkich starań i uzupełniali naszą wiarę cnotą, cnotę poznaniem, poznanie powściągliwością, powściągliwość wytrwaniem, wytrwanie pobożnością, pobożność braterstwem, braterstwo bezwarunkową miłością. Jezus kieruje nas ku miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci i wierności.

Jeśli unikamy pracy nad poprawą tych cech charakteru i duszy, oddalamy się od Niego. Kolejnym razem powiem o widzeniu, gdy Pan nauczał mnie, jak postępuje z ludźmi, którzy odmawiają odrobienia tej lekcji.


2. Jezus wersja_1.01

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.