Liczy się twoja postawa

Apst Luke

LICZY SIĘ TWOJA POSTAWA😇😇😇

📌Usługiwałem wczoraj po południu (niedziela) w społeczności jak zwykle i wydarzyło się coś, czym bardzo chciałbym się podzielić z wami.

📌 Zaprosiłem ze zgromadzenia trzy kobiety i poprosiłem je, aby połączyły się rękami tak, abym mógł im wspólnie usłużyć. Podszedłem do jednej z nich i dotknąłem jej ręki, i natychmiast moc Boża spoczęła na tamtych dwóch, których nie dotykałem. Dlaczego ? – POSTAWA.

📌 Ta, której dotknąłem, dalej stała, podczas gdy tamte dwie, które połączyły swoje ręce z tą, upadły przytłoczone mocą Bożą. Ta jedna, była w bezpośrednim kontakcie z namaszczeniem, lecz nie mogła nic otrzymać z powodu postawy. O ile tamte kobiety stały i okazały szacunek, ta stała patrząc na mnie od niechcenia. Namaszczony rozpoznaje postawę.

📌 Setnik okazał Jezusowi postawę szacunku i podziwu, i dlatego namaszczenie mogło swobodnie przepłynąć od Jezusa do jego sługi a Jezus nie musiał sługi dotykać (Mt 8:5-13).

📌 Jezus pośrednio nazwał pogankę „psem”, lecz jakkolwiek było to obrażające, ona nie wybuchła gniewem, jak wielu z nas zrobiło by to, lecz zamiast tego okazała postawę szacunku, która zachwyciła Jezusa. Dzięki temu namaszczenie przepłynęło swobodnie od Jezusa i uzdrowił jej córkę, nie dotykając jej (Mt 15:25-28).

📌 Ludzie zamieszkujący rodzinną miejscowość Jezusa okazali postawę braku szacunku wobec Niego, od niechcenia nazywając Go „synem cieśli”. Spowodowało to powstrzymanie przepływu namaszczenia w tym mieście i dlatego zostało zapisane, że „Jezus nie mógł uczynić tutaj wielkich dzieł”. Jeśli twoja postawa jest nonszalancka i lekceważąca, nie ma znaczenia jak blisko namaszczenia znajdujesz się – nie możesz niczego otrzymać (Mt 13:54-58).

📌 Najczęściej nie chodzi o to, że nie ma namaszczenia czy o to, że kaznodzieja nie jest namaszczony, lecz o to, że musisz sprawdzić swoją postawę wobec namaszczenia i tego, który jest namaszczony.

TWOJA POSTAWA MA ZNACZENIE

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *