TGIF_01.05.07 Oddani śmierci

Today God Is First

Logo_TGIF2

Zawsze bowiem my, którzy żyjemy, dla Jezusa na śmierć wydawani bywamy,… Tak tedy śmierć wykonuje dzieło swoje w nas, a życie w was.
2 Kor. 4:11-12

Jest to wielka tajemnice ewangelii Jezusa Chrystusa – śmierć daje życie. Śmierć Jezusa na krzyżu dała życie; śmierć wizji przynosi nową wizję; śmierć nasiona daje nowe życie. Jest centralnym miejscem, na którym koncentrują się Boże wymagania doświadczania go – śmierć. Gdy Jezus dał nam zaproszenie, abyśmy przeżyli zbawienie i relację z Nim, stało się to ogromnym kosztem: naszego własnego życia. Jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dopóki całkowicie nie porzucimy swego życia, to nie żyjemy tak naprawdę wcale. Beż śmierci nadal będziemy się zmagać, manipulować, niepokoić o każdy szczegół życia. To w chwili, gdy ostatecznie powiemy: „Tak, Panie, całkowicie należę do ciebie”, przeżywamy rzeczywistą wolność po raz pierwszy. Wyłącznie wtedy Chrystus jest w pełni widziany w naszym życiu i przez nie. Chrystus określa nasze życie jako naczynia – naczynia dla Niego, aby objawić się innym i być widzianym przez innych.

Jak wygląda twoje naczynie dziś? Gdy ludzie spojrzą do środka, czy zobaczą życie, które jest martwe wobec wszystkiego, zachowujące objawione życie Chrystusa? W miejscu pracy nieustannie napotykamy na wyzwania, przez które strach i kontrola starają się znaleźć do nas dostęp, lecz Chrystus mówi, że chce objawiać tam siebie przez twoje życie. Chce objawiać Siebie twoim współpracownikom. Niemniej jednak, On może to robić jeśli twoje naczynie jest opróżnione z ciebie. Pytaj Jezusa o to, jakie rzeczy muszą umrzeć dziś, aby On mógł w pełni żyć w tobie i przez ciebie.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.