TGIF_01.12.07 Idąc do przodu, patrząc wstecz

Today God Is First

Logo_TGIF2

Wierny jest ten, który was powołał, on też tego dokona.
1 Tes. 5:24

Gdy miałem dwadzieścia parę lat brałem udział w kursie przeżycia na pustyni i w górach. Naszym „końcowym egzaminem” był samodzielny powrót z odległego miejsca, do którego wywieziono nas z zawiązanymi oczami. Wysiedliśmy i powiedziano nam, że mamy się spotkać w ciągu trzech dni w obozie, z którego wystartowaliśmy. Nie mieliśmy pojęcia, gdzie jesteśmy. Musieliśmy określić nasze położenie na podstawie kompasu. To było przerażające przeżycie dla czterech młodych ludzi, którzy nauczyli się posługiwać kompasem zaledwie kilka dni wcześniej. Z jedzeniem i wodą na plecach zaczęliśmy naszą powrotną podróż. Właśnie rano spadł śnieg droga była więc utrudniona. Szliśmy przez doliny, kaniony, pokryte śniegiem wzgórz i lasy. Przeszliśmy w ten sposób ponad 90 km w ciągu trzech dni. Bywały takie chwile, że wydawało się, że nie ujdziemy ani kroku dalej. Wyczerpane, przemarznięte stopy domagały się swego. Niemniej, ostatecznie dotarliśmy do naszego obozu szczęśliwie i ku naszemu zaskoczeniu, byliśmy pierwszą grupą spośród wielu patroli, które miały tu dotrzeć.

Na zakończenie naszej podróży, mogliśmy stanąć na grzebiecie góry, spojrzeć za siebie i zobaczyć piękne tereny, którymi właśnie przemierzyliśmy. Ból, który właśnie znieśliśmy wydawał się opadać. Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom, że faktycznie przeszliśmy te doliny i ośnieżone góry. Było w tym pewne poczucie osiągnięcia.

Nasze życie jest całkiem podobne do tego wydarzenia. Często żyjemy zwróceni do przodu, lecz rozumiemy to, co się wydarzyło za nami. Dopóki nie ujdziemy kawałka drogi, nie będziemy w stanie docenić terenów, które Bóg pozwolił nam przemierzyć i duchowego depozytu, który w naszym życiu złożył dzięki tej drodze. Gdy zaczniesz sobie zdawać sprawę z tego, siądziesz i odetchniesz z ulgą, ponieważ wiesz, że Bóg kontroluje wszystko przez cały czas. Po drodze może nie wyglądać na to, ale tak jest.

Czy znajdujesz się teraz w samym środku trudnej podróży. Której koniec wydaje się nieosiągalny? Bądź pewien tego, że Bóg udziela nawet teraz łaski, aby wyposażyć cię na tą drogę. Przyjdzie taki czas, gdy powiesz: „O, zobacz na to, co Bóg zrobił, dzięki zdobyczom osiągniętym w tej dolinie”. Bez względu na to, gdzie dziś jesteś, zaufaj Panu, co do końcowego wyniku.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.