TGIF_30.11.07 Decyzje podejmowane w posłuszeństwie

Today God Is First

Logo_TGIF2

A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni. Dz. 5:32

Tak często jako społeczeństwo uważamy, że duże liczby oznaczają sukces. Im większa konferencja, tym bardziej ją cenimy. Im większy kościół, tym bardziej wierzymy w Boże błogosławieństwo itd… Przypominam sobie, jak kiedyś planowałem konferencję. Nie było rejestracji tak jak wydawało mi się, że powinna być na kilka tygodni wcześniej. Niedługo trzeba było, abym się znalazł „pod wrażeniem” poziomu uczestnictwa. Przyjaciel, który wraz ze mną organizował tą konferencję zadzwonił i zapytał jak sobie radzę. Musiałem mu wyznać, co się działo. Natychmiast przypomniał mi pewne nauczanie na ten temat. Wszyscy jesteśmy wezwani do tego, aby być prowadzonymi przez Ducha Świętego, a nie końcowe wyniki. „Jeśli Bóg powołał nas do zrobienia tej konferencji, to, jeśli my zrobimy swoją część, efekt końcowy należy do Niego”. Opowiedział mi dalej o tym, jak on sam nauczył się tej lekcji w podobny sposób kilka lat wcześniej. Został wraz z przyjacielem poprowadzony do zorganizowania grupy studium biblijnego. Jego przyjaciel miał mówić. Była 21.00 a tylko dwie osoby były obecne. Kolega był zniechęcony i zmierzał wyjść.

Nie, zrobiliśmy to, co polecił Duch Święty – powiedział, po czym wstał i zaczął witać ludzi tak, jakby pokój był pełny (a nie było nikogo). Przedstawił swojego przyjaciela i zaczęli spotkanie. W kilka minut później ludzie zaczęli napływać. Zanim skończyli spotkanie doszło dziesięć osób, a jeden mężczyzna w bardzo szczególny sposób został poruszony.

Prowadzenie przez Ducha często oznacza, że nie możemy stosować światowych standardów jako środka do pomiaru naszego powodzenia. Nigdy nie wiesz jakie jeden akt posłuszeństwa może przynieść wyniki w swoim czasie; to musimy pozostawić Bogu. Naszym zadaniem jest być posłusznym, Jego zadaniem jest z tego posłuszeństwa wydać plon. Czy podejmujesz decyzje oparte na potencjalnym wyniku końcowym, czy też na tym, jak kieruje cię Duch Święty. Czy nadmiernie cenisz wszystkie za i przeciw nie biorąc pod uwagę tego, co Duch Święty może mówić do ciebie, głęboko w środku? Wszyscy mamy skłonności do podejmowania decyzji opartych wyłącznie na logice. 

Proś Boga, aby dał ci chęć i zdolności do słuchania Ducha Świętego i posłuszeństwa Jego wskazówkom.

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.