TGIF_03.04.07 Czy jest coś niemożliwego dla Boga?

Today God Is First

Logo_TGIF2

Toteż roześmiała się Sara sama do siebie, mówiąc: Teraz, gdy się zestarzałam mam tej rozkoszy zażywać! I pan mój jest stary!
I Moj. 18:12

Bóg obiecał Abrahamowi i Sarze syna, który będzie początkiem wielkiego narodu. Sara była wieku wykraczającym poza możliwość poczęcia, gdy więc pojawili się aniołowie Boży, którzy złożyli im wizytę z informacją, że Sara będzie miała dziecko, akurat słuchała na zewnątrz namiotu i wybuchnęła śmiechem – ta myśl wydała się jej tak niedorzeczna. Anioł przypomniał jej, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Czy jest cokolwiek niemożliwego dla Pana? W oznaczonym czasie za rok wrócę do ciebie, a Sara będzie miała syna (I Moj. 18:14). Sara urodziła Izaaka, jak było zapowiedziane.

Ostatnio zastanawiałem się nad zorganizowaniem następnej konferencji dla przywódców służb zajmujących się wierzącymi pracującymi zawodowo. Byłem już zaangażowany w takie wydarzenie kilka lat temu. Mój przyjaciel, Gunnar Olson, który jest założycielem International Christian Chamber of Commerce of Sweden (Międzynarodowa Chrześcijańska Izba Handlowa Szwecji), działał tam razem ze mną, więc zapytałem czy nie zechciałby wziąć udziału w drugiej konferencji. Napisał mi e-mail, że międzynarodowe spotkanie chrześcijańskich pracowników – liderów odbędzie się w marcu na wyspie Cypr i pytał czy nie mógłbym odłożyć mojego przedsięwzięcia i zamiast tego przyjechać na Cypr z innymi liderami. Początkowo moją reakcją być śmiech, ze względu na moją aktualną sytuację finansową. Tak naprawdę to musiałem sięgnąć do mapy, aby zobaczyć gdzie to w ogóle jest.

Następnego dnia otrzymałem list od człowieka, którego spotkałem 30 lat wcześniej. Nie omawialiśmy sprawy zdarzenia z marca. „Co robisz jutro? Chciałbym, abyś pojechał ze mną na lotnisko odebrać pewnego misjonarza, z którym chciałbym, żebyś się spotkał. Chcielibyśmy ci coś zaproponować. Dasz radę przyjechać?” „Oczywiście” odpowiedziałem. Tak więc pojechaliśmy i po drodze poinformował, że odbieramy misjonarza, który przylatuje z Cypru. „Zamierzamy zabrać 25 pracujących wierzących na Cypr na konferencję organizowaną przez Gunnar Olson’a. Chce on, żebyś przyjechał i nauczał dzień wcześniej na opracowany przez ciebie temat „Warsztat pracy od Ezawa do Józefa”. My pokryjemy koszty. Byłbyś zainteresowany tym?” Znów musiałem się zaśmiać, gdy zobaczyłem jak Bóg dyryguje takimi cudownymi drogami i w to taki precyzyjny w czasie sposób, aby mnie zapewnić o Jego zaangażowaniu w nowe kierunki mojego życia. Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe (Mk 10:27).

Są takie rzeczy, z których będziesz się śmiał, gdy pomyślisz o cudzie, który musiałby się wydarzyć, aby to się stało. Proś Boga o cud, którego potrzebujesz, jeszcze dziś.

рекламы в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.