TGIF_04.05.07 Niewykonalne zadania

Today God Is First

Logo_TGIF2

Lecz On odpowiedział: wy im dajcie jeść.
Mk 6:37a

Czy prosił cię ktoś kiedykolwiek o zrobienie czegoś, co wydawało się całkowicie absurdalne? Samo polecenie wywołuje śmiech czy nawet gniew. Wyobraź sobie teraz, że uczniowie musieli czuć się podobnie, gdy Jezus odpowiedział tymi słowami, gdy pytali go w jaki sposób nakarmią 5000 ludzi, którzy stali zebrani wokół Pana, aby Go słuchać. Uczniowie zaproponowali logiczne rozwiązanie problemu: Odpraw ich, aby do okolicznych wiosek i osad i kupili sobie coś do zjedzenia (Mk 6:36).

To nie była tak odpowiedź, której chciał Jezus. On widział potrzebę tych ludzi, współczuł im i chciał rozwiązać ich problem przy pomocy sposobów Królestwa, a nie logiki. Zapytał ich o to, czym dysponują.  Jakże często mamy już w rękach coś, czego Jezus chce użyć do rozwiązania naszych problemów. Musimy do tego, co już mamy dodać wiarę, a zobaczymy jak manifestująca się ewangelia Królestwa rozwiązuje nasze problemy w nadnaturalny sposób. Jezus chciał zaspokoić ich potrzeby w taki sposób, aby Bóg odebrał chwałę. Rozesłanie ludzi ani nie zaspokoiło by ich potrzeb, ani nie przyniosło by chwały Ojcu.

Nie zatrzymuj się wyłącznie na ewangelii zbawienia. Jezus przyszedł, abyśmy mogli doświadczać ewangelii Królestwa w pełnej jej sensie. Naszym zadaniem jest patrzeć ponad logicznym wnioskowaniem i widzenie tego, jak mógłby chcieć rozwiązać nasz problem w nadnaturalny sposób Bóg.

topodin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.