TGIF_06.08.07 Czy moge się o ciebie pomodlić?

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.
Flp. 4:6

Wszedłem do biura. Sekretarka wydawała się zmagać ze oddechem i nie wyglądała tak, jak zwykle.
„W porządku wszystko?” – zapytałem.
„Alergia”- odpowiedziała. – „Czasami tak się pogarsza, że trudno nawet oddychać”.
„Mogę się pomodlić o ciebie?” – spytałem.
„Och, nie chcę Mu zabierać czasu taką służącą jak ja. Wolałabym, że go nie marnował na mnie. Ty powinieneś modlić się o kogoś, kto ma mniej szczęścia ode mnie. Moja mam zawsze uczyła nas modlić się przy posiłku, za tych, którym się gorzej od nas powodzi”.

Ta kobieta była poruszona tym, że chciałem się o nią pomodlić.
Następnego dnia powiedziałem jej, że moja grupa modlitewna modliła się o nią. Nie mogła uwierzyć, że zrobiłem coś takiego dla niej.

To ciekawe, co się dzieje, gdy zaoferujesz komuś modlitwę a może to być najbardziej szczera i pełna miłości rzecz, jaką możesz zrobić za kogoś innego. Może to być środkiem do rozpoczęcia rozmowy na duchowe tematy, która rozcina religijne piętna i sięga do istoty problemu – prawdziwej potrzeby człowieka. Ujawnia też natychmiast twój system wartości i stawia platformę do przyszłych spotkań. A potrzeba tylko trochę świętej odwagi, aby przekroczyć próg, gdy wydaje się, że nadarza się sposobność.

Czy jest cokolwiek zbyt małego, aby się o to modlić? Czy faktycznie przeszkadzamy Bogu, gdy prosimy o cokolwiek, co nie dotyczy ubogich w Kalkucie?
Paweł wyraźnie mówi nam w tym fragmencie, że modlitwa jest rozmową z Bogiem. Jest to tak bliska więź z Nim, że jesteśmy w stanie przynieść Mu wszystko.

Wszyscy słyszeliśmy modlitwy żon o miejsce na parkingu czy inne takie jakby się wydawało trywialne prośby, lecz czy są one trywialne dla Boga? Jeśli Bóg jest naszym najbliższym i najbardziej intymnym przyjacielem, to całkowicie naturalne staje się zwracanie się do Niego jak do przyjaciela, który siedzi tuż obok na siedzeniu w samochodzie.
Tak, Bóg pragnie mieć taką bliską komunię z tobą i ze mną, abyśmy mogli modlić się o wszystko, nawet o miejsce na parkingu.
Gdy wejdziesz dziś pracy, spytaj współpracownika czy możesz się pomodlić o coś. Możesz być zaskoczony tym, jakie drzwi otworzą się dzięki temu.
раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.