TGIF_07.07.07 Konsekwencje wiary

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.
Rzm. 6:4

Jeśli oddasz siebie samego, aby żyć dla Chrystusa w twoim życiu zawodowym, pójdą za tym konsekwencje wiary. Możesz uniknąć trudności i iść znacznie łatwiejszą drogą jeśli zdecydujesz się na posłuszne życie w wierze w Chrystusa. Jest to duchowe prawo. Nikt z nas nie jest wyłączony spod utożsamiania się z krzyżem.
Gdy oddajemy siebie samy pełnemu naśladowaniu Chrystusa, On zaczynaw każdym z nas proces „obrzezania”, odcinania wszystkiego, co pochodzi ze światowego systemu w naszym życiu. Ta obrzezka jest wymagana od każdego wierzącego.
Mojżesz był poważnie przez Boga przygotowywany do wypełnienia swego powołania uwolnienia ludu izraelskiego z Egiptu. Spędził wiele lat na szkoleniu jako młody chłopiec należący do rodziny faraona. Usiłował uwolnić ludzi przez cielesne zabicie Egipcjanina, co kosztowało go 40 lat na pustyni w samotności i znoju, zanim Bóg powiedział, że jest już gotowy. Bóg dużo zainwestował w Mojżesza, niemniej te przygotowania nie wystarczyły. Przygotowanie i doświadczenie musi iść w parze z posłuszeństwem. Bóg wymagał również
od jego rodziny obrzezania. Mojżesz nie wykonał tego przed powrotem do Egiptu u swoich synów, a było to tak ważne dla Boga, że zamierzał zabić Mojżesza, gdyby nie zastosował się do tego przykazania. W czasie drogi, na noclegu, natarł na niego Pan i chciał go zabić. (II Moj. 4:24).
 
Czy są takie dziedziny twojego życia, które jeszcze nie znajdują się pod panowaniem Chrystusa? Czy jest jakiś brak posłuszeństwa, który uniemożliwia Bogu pełne używanie ciebie? Proś Go, aby ci pokazał to jeszcze dziś, abyś mógł być w pełni przydatny Panu.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.