TGIF_09.03.07 Zaufanie w liczbach

Today God Is First

Logo_TGIF2

Lecz potem Dawida ruszyło sumienie, że kazał przeprowadzić spis ludności. Rzekł więc Dawid do Pana: Zgrzeszyłem, bardzo, że to uczyniłem; lecz teraz, Panie, odpuść winę sługi twego, gdyż postąpiłem bardzo nierozsądnie
2 Sam. 24:10

To wydaje się takie ludzkie. Gdy obrastamy w bogactwo i możliwości, nasza pewność siebie przenosi się z pełnego zaufania Panu na zaufanie naszym zasobom. Król Dawid któregoś dnia postanowił, że musi wiedzieć jak wielu żołnierzy liczy jego armia. W Izraelu był to poważny grzech. Bóg zawsze jasno sprawiał sprawę swemu narodowi, że to On, a nie armia, jest ich źródłem. Było to niezgodne z Bożym prawem, aby policzyć oddziały. Generał Dawida, Joab, znał powagę podjęcie takiej akcji.

Lecz Joab rzekł do króla: Oby Pan, twój Bóg, pomnożył lud stokrotnie w porównaniu z tym, ile go jest teraz, i oby oglądały to jeszcze oczy mojego pana, króla! Ale dlaczego mój pan, król, chce tego? (2 Sam. 24:3)

Joab wiedział, że Dawid wchodzi na niebezpieczne wody, gdy mu o tym powiedział, lecz król już postanowił, że to, co mu chodziło po głowie, wykona i tak zrobił. Wynik był taki, że Bóg osądził Dawida za ten grzech uderzając naród plagami, z powodu których zginęło 70.000.

Ostatnio, jadłem obiad z byłym maklerem giełdowym, który stracił wszystko w krachu giełdowym, który nastąpił w USA w 1987 roku. Wyciągnął bardzo interesujący wniosek:

„Nie masz pojęcia o tym, jak całkowicie ufać Panu w dziedzinie finansów, dopóki naprawdę nie musisz. Gdy straciłem wszystko, zostałem zmuszony do zaufania Mu, gdy wiedziałem, że zapłacę najbliższy rachunek tylko wtedy, gdy Bóg zaopatrzy. Wtedy właśnie nauczyłem się ufać Bogu. Nigdy nie musiałem tego robić, zanim straciłem pieniądze, ponieważ miałem ich mnóstwo. Na ten poziom zaufania Bogu nie wchodzi się dobrowolnie”.

Proś Boga o to, aby powstrzymał cię przed ufaniem we własne zasoby. Proś, aby zrównoważył zaufanie i błogosławieństwo pochodzące od Niego.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.