TGIF_09.08.07 Zamieszanie

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Gdzie nie ma bydła, tam nie ma zboża, lecz dzięki sile wołu zbiory są obfite.
Przyp. 14:4

Wraz z żoną przejeżdżamy obok nowego miejsca budowy-remontu. Często ulice są zabrudzone czerwonym błotem z buldożerów czyszczących to miejsce pod fundamenty. Teren często jest zaśmiecony rupieciami, wszelkiego rodzaju śmieciami pracowników i panuje ogólne zamieszanie.
Dom wygląda okropnie, wszystkie jego wnętrzności są wystawione na widok, ale ten proces jest konieczny, aby otrzymać gotowy produkt. Po zakończeniu dom jest piękny, krajobraz wygląda, jakby pochodził z najnowszego magazynu projektów domów, wszędzie jest czysto i panuje doskonały porządek, aby nowy właściciel mógł się wprowadzić.

Podobnie do tego procesu wygląda nasze chodzenie z Bogiem. Często musimy przychodzić przez okresy zamieszania w naszym życiu, kiedy wszystkie jego aspekty są w wielkim bałaganie. To w takim czasie Bóg stawia nowe budowle. Może usuwać stare belkowania i zamieniać je nowym, może dodawać nawet nowe pomieszczenie a dopóki ten proces trwa, nie jesteśmy w stanie zobaczyć końcowego efektu. Celem zaś tego wszystkiego jest podobieństwo do Chrystusa. Po to, aby go osiągnąć w nas, Pan wymusza okresy usuwania wszystkiego, co nie pochodzi od Niego. Może to być całkiem bolesny proces. 

Nie byłoby możliwe trzymać wołu w oborze, nie czyszcząc jej od czasu do czasu. Zależy to też od ziemi, lecz posiadanie woła, daje obfite zbiory. Bóg może dopuszczać zamieszanie po to, aby zapewnić owocne żniwo w twoim życiu. Ucz się od Niego, abyś mógł doświadczyć wypełnienia Jego celów dla ciebie w takim czasie. 

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.