TGIF_11.03.07 Cierpienie dla zbawienia innych

Today God Is First

Logo_TGIF2

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie.
Mat. 5:11

Ostatnio przyjaciel opowiedział mi prawdziwą historię o jednym ze swoich najbliższych przyjaciół, który doświadczył wielkiego cierpienia duszy ze strony prześladowców. Ten człowiek pracował na statku towarowym, był oddanym chrześcijaninem, który dzielił się swoją wiarą z innymi i był dobrym pracownikiem. Kiedyś przyprowadził on dziewczynę kapitana do Chrystusa. Ten kapitan już wcześniej nienawidził go i szydził z niego, z powodu jego wiary w Chrystusa. Gdy tak kobieta przyszła do Chrystusa, przestała sypiać z kapitanem, który za tą przemianę oskarżał chrześcijanina. Pewnego dnia wszedł do restauracji, w której ten brat jadł obiad. Podszedł do jego stolika i zaczął rzucać sprośności i bić go. Tamten po prostu bronił się, lecz nie oddawał, kapitan bił go, aż doprowadził do tego, że ten człowiek leżał poraniony na ziemi.

Jeszcze dwóch mężczyzn weszło do tej restauracji i natychmiast zauważyli, co się dzieje. Podskoczyli do kapitana, wywlekli go na zewnątrz i pobili tak dotkliwie, że wymagał pomocy medycznej. Gdy ów chrześcijanin zobaczył, w jakim stanie znalazł się kapitan, podszedł i zaczął mu pomagać. Kapitan był tak poruszony tym, że ten mężczyzna chciał to zrobić, po pobiciu go dosłownie do krwi, że zaczął płakać, nie rozumiejąc, co może wywoływać taką miłość. W tym momencie przyjął też Jezusa.

Biblia mówi nam, że gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus przyszedł i przyjął karę za nas, abyśmy mieli życie wieczne. Wielu pracowników nigdy nie poznało miłości Chrystusa. Ty możesz być jedynym człowiekiem, którego oni spotkają na swojej drodze, kto ich wprowadzi do tej miłości. Proś Boga, aby pokazał ci, jak w twoim miejscu pracy kochać tych, którzy są niekochani.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.