TGIF_12.03.07 Źródło gniewu

Today God Is First

Logo_TGIF2

Głupiec ujawnia całą swoją porywczość, lecz mąry w końcu ją uśmierza. (BW) Niemądry ujawnia cały swój gniew, mądry stara się go uśmierzyć. (BT)
Przyp. 29:11

W każdym miejscu pracy może funkcjonować świat potężnych presji. Wymagania jakie są na nas nakładane mogą doprowadzić nas do rzeczy, o których nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Czasami zaczynamy myśleć, że za nasze własne reakcje należy obwiniać te właśnie presje. Może to być wydarzenie, współmałżonek, szef, klient, dziecko czy nawet kierowca, który zajechał nam drogę.
Kiedyś zadzwoniłem do bliskiego przyjaciela, mówiąc : „Gdybyś tego nie zrobił, nigdy bym w ten sposób nie zareagował”. Później okazało się, że ta reakcja niewiele miała wspólnego z prawdą. Wszyscy wybieramy złość, nikt inny nie może być o nią oskarżany.

Życiowe okoliczności, zdarzenia i ludzie wokół mnie, nie stanowią o tym jaki jestem, lecz ujawniają to  [dr Sam Peeples].

Ten prosty cytat miał głęboki wpływ to, w jaki sposób postrzegam gniew obecnie. Gniew ujawnia wyłącznie to, co jest we mnie. Nie mogę nikogo oskarżać oprócz siebie samego za moją reakcję na sytuację. Nauczyłem się tego, że gniew jest tylko symptomem czegoś innego, co się dzieje we mnie. Ten cytat jest obecnie przyklejony na naszej lodówce, jako codzienne przypomnienie prawdy na temat moich reakcji na życiowe sytuacje. Powiedziano, że gniew jest jak ostrzegająca lampka na desce rozdzielczej samochodu. Mówi nam o tym, że coś niedobrego dzieje się pod maską i musimy znaleźć przyczynę problemu. Odkryłem, że źródłem gniewu często są niezaspokojone oczekiwania i osobiste prawa. Wierzymy, że mamy prawo do korzyści płynących z niektórych okoliczności i gdy tak się nie dzieje, coś w nas „przeskakuje”. U samego korzenia stoi strach, często strach przed niepowodzeniem czy odrzuceniem, strach przed tym, co inni pomyślą i strach przed nieznanym.

Jeśli zmagasz się z gniewem, proś Boga, aby ujawnił źródło tego gniewu. Proś, aby uzdrowił cię z wszelkiego strachu, który może być korzeniem tego gniewu. Proś Boga, aby pomógł Ci wziąć odpowiedzialność za trudne sytuacje.

разработка поисковая оптимизация сайтов

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.