TGIF_13.03.07 Posłuszeństwo Duchowi Bożemu

Today God Is First

Logo_TGIF2

A anioł Pański rzekł do Filipa, mówiąc: Wstań i idź na południe drogą, która prowadzi do Gazy.
Dz. 8:26

Filip prowadził coś, co moglibyśmy nazwać spotkaniem przebudzeniowym. Bóg błogosławił to spotkanie, były liczne uzdrowienia i uwolnienia od demonicznych wypływów. Oto sceneria (Dz.8:5-8):

A Filip dotarł do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Ludzie zaś przyjmowali uważnie i zgodnie to, co Filip mówił, gdy go słyszeli i widzieli cuda, które czynił. Albowiem duchy nieczyste wychodziły z wielkim krzykiem z wielu, którzy je mieli, wielu też sparaliżowanych i ułomnych zostało uzdrowionych. I było wiele radości w owym mieście.

A jednak, w samym środku tych wielkich wydarzeń, Duch Święty przemówił do Filipa i powiedział mu, aby odszedł stamtąd do zupełnie innego miejsca i porozmawiać z jednym człowiekiem. Filip był wrażliwy na prowadzenie Ducha Świętego i zostawił to, co uważane mogło być za udane wydarzenie, aby mówić do kogoś innego ? etiopskiego eunucha. Dzięki posłuszeństwu Filip przyprowadził go do wiary w Chrystusa i ochrzcił. Wtedy Pan zabrał Filipa w sposób nadnaturalny do innego regiony odległego o wiele kilometrów.

Boże sposoby decydowania, gdzie inwestujemy nasz czas i energię często niewiele mają wspólnego z wynikami. Każdemu z nas grozi to, że sam będzie decydował o tym, gdzie jest centrum Bożej woli tylko na podstawie powodzenia czy niepowodzenia zdarzeń, w które jesteśmy zaangażowani. Tymczasem jedynym wyznacznikiem decydującym o powodzeniu może być posłuszeństwo. Filip zareagował posłuszeństwem na kierownictwo Ducha Świętego.

Czy słuchasz głosu Ducha? Czy Bóg pobudzał cię do powiedzenia czegoś, pójścia do kogoś czy podjęcia wspólnego działania z kimś innym? Proś Pana dziś, aby pomógł ci słyszeć głos Ducha Świętego, abyś mógł być używany w twoim miejscu pracy w potężny sposób.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.