TGIF_14.03.07 Pierwsze wymaganie służby

Today God Is First

Logo_TGIF2

…żałobą są okryci kapłani, słudzy ołtarza
Joel 1:9b

Pierwszym wymogiem, aby być używanym przez Boga do wpływania na życie innych jest opłakiwanie ich. Musimy identyfikować się z ich bólem i cierpieniem, każdy z nas w pierwszej kolejności musi być złamany na rzecz innych.
Abyś mógł być w pełni używany przez Boga w twoim miejscu pracy, musisz rozumieć co łamie Boże serce. Gdy to rozumiemy, jesteśmy w stanie opłakiwać tych, którzy są zasmuceni, czy też nawet naród, do którego zostaliśmy powołani, aby mu służyć.

Tak więc, co łamie Boże serce? Zacznijmy odpowiadać sobie na to pytanie, bo jest to pierwszy krok w kierunku zostania narzędziem, które wprowadzać zmiany w tych dziedzinach, które są ważne dla Boga. Być może nadmierny nacisk kładzie się na nasze talenty czy zdolności, czy całkowity brak zaufania Jezusowi. Być może, że brak szacunku dla ludzkiego życia prowadzi do zabijania niewinnych dzieci; być może, że oszustwo i pycha częstą rządzą w miejscu pracy; może walki i podziały w Jego własnym Ciele zasmucają Go najbardziej.
Gdy zaczniemy użalać się nad naszymi własnym grzechami w tych dziedzinach, Bóg zacznie używać nas jako narzędzia sprawiedliwości, przez które wpływa na te rzeczy. Gdy Bóg zaczął mi wskazywać na moje własne grzechy i to jak one łamią Jego serce, zacząłem być narzędziem używanym do Jego celów.

Dziś jeszcze proś Boga, aby pokazał ci jakie rzeczy w twoim świecie łamią Jego serce. Następnie patrz ja On chce, abyś był kapłanem dokonującym zmian dla Niego. Pierwszym krokiem jest zidentyfikować się z tym, co łamie Boże serca.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.