TGIF_13.07.07 Pomijanie urazy

Today God Is First 

Logo_TGIF2

W cierpliwości zaznacza się roztropność człowieka, a chlubą jego jest, gdy zapomina o krzywdach.
Przyp.19:11

Mam przyjaciela, który opowiada historię o lekcji jakiej nauczył go Pan przez jego żonę. Wydawało się, że za każdym razem, gdy tylko wchodzili do samochodu, aby udać się gdzieś, jego żona nabierała ogromnej potrzeby kierowania jego prowadzeniem samochodu. Mówiła mu, gdzie i kiedy skręcić, nawet do ich własnego oddziału firmy. Był to tak okropny nawyk, że doprowadzał mojego przyjaciela do szału i często stawało się to przyczyną sprzeczek.
W końcu, któregoś dnia, doszedł do wniosku, że Pan usiłuje go przez to doświadczenie nauczyć czegoś. Zaczął więc potwierdzać, a nawet dziękować żonie za jej wkład i trzeba przyznać, że z miejsca na którym siedział, było to koszmarnie bolesne.

Minęło kilka miesięcy. Zostawił całą sprawę i faktycznie doszedł do miejsca, w którym nie miało to już dla niego żadnego znaczenia a interesująca rzecz wydarzyła się później. Któregoś dnia żona spojrzała na niego i powiedziała: „John, właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że przez te wszystkie lata kierowałam twoją jazdą i teraz zrozumiałam skąd się to brało. To sięga do mojego dzieciństwa, gdy musiałam kierować moimi młodszymi braćmi i siostrami. Przepraszam, że to robiłam”. Mój przyjaciel omal nie spadł z krzesła!

Zawsze, gdy z kimś blisko współpracujemy czy to w biurze, czy w domu, małe urazy mogą stać się źródłem wielkiego konfliktu. Wkrótce pojawia się złość i irytacja. Bóg wywołuje te 'urazy’ w naszym życiu, aby rozwinąć w nas charakter dobrej jakości. Używa poszczególnych ludzi pojawiających się w naszym życiu po to, aby osiągnąć cel, którym jest nasze większe podobieństwo do Chrystusa. Tak więc, następnym razem, gdy będziesz narzekał na czyjeś zachowanie lub opierał się działaniu kogoś bliskiego, zapytaj Boga, czy to nie On stara się, rozwinąć coś w tobie.

Pycha jest korzeniem potrzeby, aby zmieniać kogoś innego. Mądrość daje cierpliwość do darowania tych małych uraz. To właśnie tutaj, w codziennej aktywności, widoczne jest duchowe dojrzewanie. Czy jest ktoś bliski tobie, kto ma zwyczaj, który chciałbyś zmienić? Oddaj to pragnienie Bogu. Kto wie, On może je zmienić, jak tylko ty zrezygnujesz z potrzeby zmieniania tego kogoś.  

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.