TGIF_14.08.07 To, co niezrozumiałe

Today God Is First

Logo_TGIF2

Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.
Job 42:3b

Jeśli kiedykolwiek był na ziemi ktoś, kto miał powody, aby kwestionować Bożą miłość, był to Job. Stracił rodzinę, dobytek i zdrowie niemal w jednej chwili. Przyjaciele przyszli do niego tylko po to, aby poddawać w wątpliwość jego duchowość. Bóg już wcześniej dał odpowiedź, co do jego duchowej integralności, ponieważ Job został opisany w początkowych wersach księgi jako nienaganny i prawy (1:1). Nieszczęście nie były spowodowane grzechem. Job uznał prawo Boga do tego, że może robić z jego życiem cokolwiek tylko zechce, aż do chwili, gdy już nie mógł więcej unieść. Zakwestionował Boże motywacje.

Bóg odpowiedział Jobowi, lecz nie w taki sposób, jak ten chciałby usłyszeć. Bóg zadał mu serię pytań, co przedstawia najbardziej niezwykły sposób napomnienia przez Boga kogokolwiek w historii ludzkości. Trzy rozdziały dalej Job zdał sobie sprawę z tego, że kwestionował motywacje Autora wszechświata i Autora miłości. Padł płasko przed Stwórcą i uświadomił sobie swoją całkowitą deprawację:
Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.

Czy kwestionowałeś kiedykolwiek Bożą działalność w twoim życiu?
Czy poddawałeś w wątpliwość – ze względu na życiowe okoliczności – Jego miłość do ciebie? Krzyż Kalwarii odpowiada na pytania o miłość. On posłał Swego Syna w zastępstwie za twój grzech. Gdybyś był jedyną osobą na ziemi, zrobiłby to samo. Nie zawsze można zrozumieć Jego postępowanie czy pogodzić je z naszym ograniczonym umysłem. Musi to być pozostawione do rozwiązania na przyszłość, gdy wszystko będzie już zrozumiałe. Jak na teraz, powierz Mu swoje życie całkowicie, uchwyć się Go w czasach dobrych i złych.
topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.