TGIF_16.10.07 Gdy brak poczucia bezpieczeństwa zamienia się w zło

Today God Is First

Logo_TGIF2

Weselcie się z weselącymi, płaczcie z płaczącymi 
Rzm 12:15
I gniewało to Saula bardzo, i nie podobało mu się to powiedzenie, i rzekł: „Przypisały Dawidowi dziesięć tysięcy , a mnie przypisały tylko tysiąc, teraz brak mu jeż tylko królestwa.
1 Sam. 18:8

To stwierdzenie spowodowało, że coś w królu Saulu pękło. Od tej chwili Saul nie był już nigdy takiego rodzaju przywódcą, jakiego chciał widzieć Bóg. Saul dopuścił do tego, że brak poczucia bezpieczeństwa wpływał na każdą jego decyzję, ponieważ prowadzi on do potrzeby kontrolowania ludzi i okoliczności.

Potrzeba kontroli, z kolei, gdy już zdamy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie kontrolować okoliczności, wiedzie do gniewu,. Król Saul nie mógł przyjąć, a tym bardziej cieszyć się z sukcesu Dawida. Życie Dawida już nigdy nie miało płynąć tak samo, ponieważ Saul starał się go zabić przy każdej okazji. Saul miał jedno do wyboru: mógł widzieć Dawida jako przyszłego generał swojej armii, który mógł stać się bardzo ważną częścią jego zespołu i sprawić, że królestwo Izraela byłoby jeszcze silniejsze. Zamiast tego patrzył na niego jako na zagrożenie. Czy kiedy słyszysz dobre wiadomości o współpracownikach, wspólnikach, cieszysz się wraz z nimi?

Jeśli porównujesz swoje życiowe warunki z innymi i czujesz, że nie dostajesz, rozpoznaj to jako jedną z największych diabelskich sztuczek prowadzących do zniszczenia ciebie.

Chrystus dał ci wszystko w Nim. On ma dla ciebie unikalny plan, którego nie można porównywać z innymi. On jedynie jest twoim bezpieczeństwem. Ufaj celom, które On wyznaczył twojemu życiu i pamiętaj:

A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie. (Flp. 4:19)

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.