TGIF_17.03.07 Ogień oczyszczenia

Today God Is First

Logo_TGIF2

(BT) Jest On jak ogień odlewacza i ług foluszników (BB) Abowiem on jest jako ogień wyczyszczający, a jako mydło farbierskie.
Mal 3:2b.

Pan ma specyficzny sposób przygotowywania Swoich ludzi do użytecznej służby. Bóg pragnie, zamienić Swoje dzieci z surowych, kanciastych kamieni w grudki złota i srebra.

Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. I miła będzie Panu ofiara Judy i Jeruzalemu jak za dni dawnych, jak w latach minionych. Mal. 3:3-4.

Ogień odlewacza może osiągnąć swój cel wtedy, gdy temperatura zostanie podniesiona do skrajnej wysokości. Łamie wtedy metal po, aby stał się podatny na formowanie i kształtowanie. Wyłącznie w takiej temperaturze ta praca może być całkowicie wykonana, podobnie jest z naszym życiem. Dopóki Pan nie zakończy Swego procesu oczyszczania, nasze ofiary nie są składane w sprawiedliwości i nie nadają się do przyjęcia. Dzięki Bogu za to, że Jezus jest naszą sprawiedliwością i że poza Nim nie ma sprawiedliwości. Niemniej, Pan ciągle oczyszcza wszystko, co nie jest Jego sprawiedliwością w naszym życiu, a dzieje się to przez próby, które każdego z nas doprowadzają do skraju nas samych tylko po to, aby On mógł odzwierciedlić to, co jest Nim Samym.

Gdy Bóg przeprowadza cię przez ogień oczyszczenia bądź zachęcony, ponieważ oznacza to Jego ogromne oddanie dziełu przemiany ciebie z surowego, kanciastego kamienia w drogocenny metal. Zrobi to poprzez różne wydarzenia w miejscu pracy, w twoich relacjach i wszelkich innych możliwych życiowych okolicznościach. Naszym zadaniem jest tylko unikać prób zdmuchnięcia ognia.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.