TGIF_17.07.07 Nauka stania

Today God Is First 

Logo_TGIF2

..”Tedy Mojżesz odpowiedział ludowi: Nie bójcie się, a mocno stójcie, oczekujcie wybawienia Pańskiego, które dziś uczyni nad wami. …. ”
II Moj. 14:13 (BB)


Izraelici właśnie opuścili 400 letnie niewolnictwo egipskie. Uciekli na pustynię, lecz dotarli do brzegu Morza Czerwonego. Usłyszeli o tym, że faraon zmienił zdanie i wysłał swoje oddziały, aby ponownie ich zniewolić. Wołali do swego przywódcy, Mojżesza, narzekając na to, że wyprowadził ich tak daleko tylko po to, aby pomarli na pustyni.

Nauczenie się tego, kiedy wyruszać do przodu, a kiedy stać jest wielkim wyzwaniem dla pracujących wierzących. Jesteśmy szkoleni do akcji, nie po to, aby siedzieć wygodnie i czekać. Jesteśmy szkoleni do tego, aby rozwiązywać problemy, a nie czekać, aż rozwiążą się same. Niemniej jednak, Bóg mówi, że czasami bywa tak, że trzeba czekać. Mamy czekać do chwili, gdy On powie, aby iść. Jeśli wyruszymy wcześniej, to prawdopodobnie pogorszymy swoją sytuację. Gdyby Izraelici spróbowali przekroczyć Morze Czerwone przed jego rozdzieleniem, potonęliby; gdyby zaś próbowali uciekać przed Egipcjanami na północ, Bóg nie uczyniłby w cudowny sposób otwartej drogi przez morze. Bóg nie może działać na naszą korzyść, gdy my nieustannie usiłujemy rozwiązać nasz problem, jeśli On już polecił nam, aby stać spokojnie. Spokojne stanie jest czasami największą akcją jaką możemy podjąć, pomimo że jest to najtrudniejsza rzecz do zrobienia w chrześcijańskim życiu.

Stań spokojnie, gdy On mówi, aby stać i oglądać ratunek Pana.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.