TGIF_18.05.07 Stawianie solidnego fundamentu

Today God Is First

Logo_TGIF2

A każdy,kto słucha tych słów moi, lecz ich nie wykonuje, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.
Mat 7:26

W czasach Jezusa były dwa rodzaje ludzi. Niektórzy słuchali słów, które Jezus wypowiadał i byli zdumieni Jego mądrością i zrozumieniem, lecz nic z tym, co usłyszeli nie robili dalej. Inni słuchali tych słów i działali na ich podstawie. Jezus powiedział, że ci, którzy usłyszeli słowa, lecz nie wprowadzili ich do praktyki są głupcami i porównał ich do budynku stojącego na piasku. Jakże głupie jest rzeczywiście, budowanie domu na piasku.

Ten zaś, kto idzie za tym, czego nauczał Jezus był człowiekiem, który wiedział o  nadchodzących życiowych sztormach. Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje jue, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował som swój na opoce. I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce. (Mat. 7:24-25).

Nigdy nie dowiesz się jak dobrze jest zbudowany twój dom, dopóki nie zostanie sprawdzony przez żywioły. Ulewne deszcze pokażą jakość dachu. Wiatry i zimno ujawnią jak dobrze dom został zaizolowany. Upał i słońce sprawdzą jakość farby i elewacji. Te wszystkie żywioły wskażą na to czy fundament jest solidnie położony, aby dom był miejscem pewnym i bezpiecznym, trwałym elementem życia.

Wielu z nas odkrywa, że tylko pustosłowiem były nasze deklaracje wobec Bożych przykazań. Spotykamy się z rzeczywistością tego, że nasze fundamenty nie są na tyle wytrzymałe, aby znieść życiowe burze. W jaki sposób reagujemy, gdy pojawiają się próby. Czy niepokoimy się i martwimy? Czy bierzemy życie w swoje ręce? Czy reagujemy niewłaściwie, gdy nie dostajemy tego, czego chcemy? Pan Jezus używa tych okoliczności, aby pomóc nam rozpoznać czy nasze fundamenty stoją na skale czy na piasku. Pytaj Pana czy budujesz na Jego skale. Jeśli tak, możesz z ulgą patrzeć w przyszłość, wiedząc, że przetrwasz każdą burzę, jaka może Ci stanąć na drodze.

topodin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.