TGIF_20.10.07 Jak uniknąć zboczenia z drogi

Today God Is First

Logo_TGIF2

Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!  Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!
Przysł. 3:5-6

Skręciłem z autostrady, aby uzupełnić paliwo w samochodzie. Właśnie wracałem z miejsca gdzie przemawiałem i było już bardzo późno. Gdy znów wracałem na drogę, spojrzałem na wjazd, aby dostać się z powrotem na drogę do domu. Było ciemno i nie widziałem żadnych znaków. Skręciłem w prawo, co wydawało się właściwe. Widziałem autostradę tuż obok drogi, którą jechałem i dalej cały czas miałem ją po lewej stronie. Wkrótce stało się oczywiste, że nie byłem na drodze dojazdowej do autostrady, lecz na drodze lokalnej. Przypuszczałem, że następny rozjazd doprowadzi mnie do celu. Robiło się coraz bardziej ciemno, droga zamieniła się w gruntową i zdałem sobie sprawę z tego, że tym sposobem nie dostanę się do autostrady. Nieco sfrustrowany wybrałem niewłaściwy kierunek. Zawróciłem tracąc drogocenny czas.

Łatwo przychodzi nam robić różne założenia co do drogi, na której się znajdujemy. Jeśli Duch Boży nie oświetli naszych przemyśleń, to jesteśmy podatni na podejmowanie błędnych decyzji. Mogą się one do pewnego czasu wydawać właściwe, lecz później odkrywamy, że te decyzje oddaliły nas od Boga, ponieważ były oparte na naszym rozumie.

Pamiętaj o Bogu na wszystkich twoich drogach, polegaj na Nim całkowicie, aby pokazał ci swoje prowadzenie. Jeśli tak zrobisz, On wskaże ci właściwy kierunek; taki który Sam dla ciebie zaplanował.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.