TGIF_21.10.07 Zbroja Dawida

Today God Is First

Logo_TGIF2

…przypasał też Dawidowi swój miecz na jego odzienie, i on próbował chodzić, chociaż nie był do tego przywykły. I rzekł Dawid do Saula: Nie mogę wy tym chodzić, gdyż nie jestem przywykły. I Dawid zdjął je z siebie.
1 Samuel 17:39

Dawid, młodziutki pasterz, usłyszał wyzwanie Filistyńczyków, którzy żądali wystawienia żołnierza do walki z Goliatem. Nie było żadnego chętnego oprócz Dawida. Król Saul niechętnie zgodził się i zaoferował Dawidowi swoją zbroję. Tan założywszy ją na siebie, szybko zorientował się, że nie będzie w stanie walczyć w tym ciężkim rynsztunku.

Bóg wyposaża każdego z nas unikalny sposób i odpowiedni dla jego silnych stron i zdolności. Dawid, jako pasterz, ćwiczył w posługiwaniu się inna bronią – dla niego była to proca. Dochodząc do wniosku, że dla niego nie będzie skuteczna i pozbywając się zbroi Saula, Dawid i wykazał ogromną dojrzałość.

Jakie są największe dary i talenty, których Bóg ci udzielił? Czy kiedykolwiek usiłowałeś osiągnąć jakiś cel przy pomocy narzędzi, z których nigdy wcześniej nie korzystałeś? Bóg pozwala każdemu z nas rozwijać umiejętności, które są dla niego unikalne. Nie powołał ciebie, abyś używał sprzętu należącego do kogoś innego.

Niemniej jednak, jest to tylko połowa równania. Te talenty muszą być połączone z wiarą, sam talent nie wystarczy. Sama wiara również. Tylko wtedy, gdy te dwa elementy połączone ze sobą, Boża moc może przejawiać się w fizycznej rzeczywistości.

Połącz twoje unikalne dary z wiarą jeszcze dziś; będziesz zdumiony tym, ujawniającą się mocą Bożą.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.