TGIF_22.10.07 Boża dwumowa

Today God Is First

Logo_TGIF2

I rzekł Pan do Mojżesza: Gdy wrócisz do Egiptu, bacz, byś dokonał przed faraonem wszystkich tych cudów, do których udzieliłem ci mocy, Ja zaś znieczulę serce jego, tak że nie wypuści ludu.
2 Moj. 4:21

Czy zdarzyło ci się już kiedyś, aby szef polecił ci wykonanie czegoś, tylko po to, aby później sabotować wszelkie twoje wysiłki. Nie ma nic bardziej frustrującego niż zacząć wykonywać swoje zadania i patrzeć jak zwierzchnik kontruje starania, aby zrobić to, co sam zrobić nakazał.
Mojżesz musiał się tak czuć po tym, gdy Bóg powiedział mu, żeby poszedł do faraona i kazał mu uwolnić lud Izraelski. Powiedział: „Zamierzam ci dać moc do uwolnienia dzieci Izraela, przez cuda, które przez ciebie uczynię”. A równocześnie powiedział mu, że wcale nie zostaną uwolnieni, ponieważ On sam znieczuli serce faraona. Jak to się da pogodzić?

W moim własnym życiu było tak, że wiedziałem, że Bóg powołał mnie do pewnych szczególnych prób zrobienia czegoś, ale za każdym razem, gdy odwracałem się blokady stały na mojej drodze. Zajęło wiele lat guzdrania się, zanim wyjaśniło się skąd się wzięła taka przepaść między tym, do czego mnie Bóg powołał, a manifestacją powołania. Dawid został namaszczony na króla Izraela na wiele lat przed tym, gdy stało się to rzeczywistością. Jest kilka przyczyn takich opóźnień.

W przypadku Mojżesza i Izraela, Bóg chciał zademonstrować Swoją moc w taki sposób, aby następne pokolenia mogły usłyszeć historie o uwolnieniu swoich przodków. Bóg chciał odebrać z tej sytuacji jak największą chwałę. Bóg również chciał zająć się Egiptem posyłając specyficzne plagi. Ostatecznie sam proces był elementem budowania charakteru Mojżesza i jego próbowania, aby sprawdzić, czy utrzyma się na kursie.

Jest czas na wszystko. Jeśli Bóg powołał cię do jakiegoś rodzaju wysiłku i jesteś sfrustrowany tym, że się to nie manifestuje, wiedz o tym, że czas przygotowania i gotowania na wolnym ogniu jest konieczny przed wypełnieniem wizji. Rzadko kiedy Bóg powołuje do czegoś i manifestuje to równocześnie.

Jest czas przygotowania, jest czas próbowania, jest też czas budowania relacji między tobą i Bogiem, a to wszystko musi mieć miejsce. Gdy te rzeczy zostaną zakończone, zobaczysz jak wizja materializuje się.

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.